Bu Ameliyet SEAH'da İlk Kez Yapıldı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Polikliniği’ne başvuran 45 yaşındaki Peyronie hastası, SEAH’ta ilk kez yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Bu Ameliyet SEAH'da İlk Kez Yapıldı
banner3

SEAH’da derdine derman buldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Üroloji Kliniği’nde ilk kez gerçekleştirilen ameliyatla, ileri derecede penis eğriliği nedeniyle uzun süredir sorun yaşayan hasta, bacaktan alınan damar yaması kullanılarak düzeltici bir ameliyat ile sağlığına kavuştu.

ABD’de konu ile alakalı kok hücre çalışmaları yapan Doç. Dr. Ahmet Gökçe operasyonu Op. Dr. Şükrü Kumsar ile birlikte gerçekleştirdi.

Üç saat süren operasyonun ardından sağlığına kavuşan hasta dört gün sonra taburcu edildi. SEAH’ta ilk kez gerçekleşen operasyonla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Ahmet Gökçe “Üroloji Polikliniğimize başvuran 45 yaşındaki hastamızda peniste eğrilik oluşturan bir durum meydana gelmiş. Bu durum karakterize nadir görülen bir hastalık olan ‘Peyronie’ hastalığı olarak literatürde yer alıyor. Hastamız başarılı geçen operasyonun ardından bu hastalıktan kurtularak sağlığına kavuştu.” diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER