Bizi Üzen İslam Dünyasının Sessizliği!

6 yıldır hapiste olan Mısır’ın seçilmiş lideri Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda vefat etmesiyle ilgili açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Coşar, “Bizleri derinden yaralayan İslam dünyasının sessizliği olmuştur. Barbar Sisi’ye dur diyen tek lider Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Bizi Üzen İslam Dünyasının Sessizliği!
banner3

AK Parti Sakarya İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Merve Hilal Coşar, partisinin İl Başkanlığında Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehit oluşuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Coşar’ın yanı sıra İl Başkan Yarımcısı Enver Tok, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve bazı il yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

‘Özgürlük ve Adalet Hasretiyle Hakka Yürüdü’
Mursi’nin Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik bir seçimle Cumhurbaşkanı seçildiğini söyleyerek söze başlayan AK Parti Sakarya İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar, “Mursi, özgürlük ve adalet hasretiyle hakka yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mursi, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe iktidarı ele alan Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Uluslararası Hukuk ve İnsan Haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları katletmiştir. 21. Yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı Ülkeleri maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir” diyerek Mısır’ın sözde Cumhurbaşkanı Sisi’ye ve batılı devletlere tepki gösterdi.

‘Sesini Çıkaran Tek Lider Erdoğan’
İslam Dünyasının da 6 yıldır sessiz olduğunu belirten Coşar, “2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mursi, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. ‘Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!’ diye buyuran bir dinin mensupları olarak, bizi bu süreçte en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi’ye karşı ‘Dur!’ diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da İnsan Haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mursi’nin verdiği onurlu mücadelenin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

  

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER