Biraz da Ahirete EFT Gönderin..!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Müstakil İş Adamları Derneği(MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin 16. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. MÜSİAD’ın Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Ayşenur İslam İş Adamlarına seslendi.

Biraz da Ahirete EFT Gönderin..!
banner3

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun konferans salonunda iş adamlarına hitaben konuşan Bakan İslam, “Biliniz ki kazancınızda, malınızda mülkünüzde fakir-fukaranın hakkı var. Biraz da ahrete EFT göndermek lazım.” Dedi.

 

Gezi Olayları ve 17 Aralık Darbe girişiminin de ülkeye finansal zararlar verdiğini ifade eden Bakan İslam, “Gezi olaylarıyla başlayan darbe girişiminin ve 17 Aralık ile başlayan ihanet sürecinin Türkiye ekonomisine en az maliyeti ölçülebildiği kadarıyla 120 milyon dolar. Bundan çok daha yüksek olduğunu da bir müddet sonra belki fark etmemiz mümkün olacak. Ancak çok şükür Türkiye güçlü iradesi ve ekonomisi ile bu dar boğazı da aşmayı başardı” dedi.

 

‘Meydanı Boş Bulamayacaklar’

 

MÜSİAD’ın 16. Kongresinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Türkiye’nin yükselişini engelleyebilmek için, yolunu kesmek için siyaseti istikrarsızlaştırma, ülkeyi istikrarsızlaştırma gayretleri Allah’a hamdolsun milletimizin feraseti ve siyaset aktörlerinin dik duruşuyla boşa çıktı. İnşallah bundan sonra da boşa çıkacaktır. 3 Kasım 2002’de siyasi istikrarı yakalayan Türkiye’miz ekonomik yapısını güçlendirip, bölgede ve dünyada hatırı sayılır, güçlü bir ülke haline geldi. Türkiye ile oynamak isteyen, Türkiye’ye dilediği gibi yön vermek isteyenler bu imkan ellerinden kaçtığı için son derece rahatsızlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bugüne kadar olduğu gibi geçmiş 10 yılda olduğu gibi bundan sonra da meydanı boş bulamayacaklar. Türkiye, Avrupa ile Asya’nın kavşak noktasında yaşamanın bir bedel gerektirdiğini unutmayacak. Eğer Türkiye bölgede ve dünyada misyon sahibi bir ülke olacaksa mazlumların sesine kulaklarını tıkamayacak, dünyanın neresinde olursa olsun kendisine umut bağlayacak kardeşlerine sırtını dönmeyecekse, mutlaka ekonomik dengeleri kurmuş, namerde muhtaç olmaktan çıkmış, el avuç açmaktan kurtulmuş bir ülke olmak mecburiyetini de olduğunu biliyor” ifadelerini kullandı.

 

‘Veren El Olmak Alan El Olmaktan Evladır’

 

Konuşmasını bitirmeden önce iş adamlarına hayır yapmaları konusunda önerilerde bulunan Ayşenur İslam, “Biliniz ki kazancınızda, malınızda, mülkünüzde fukaranın da hakkı vardır. Dolayısıyla veren el olmak daima alan el olmaktan evladır. Bütün yatırımların bu dünyaya yapılması hakkaniyetli değildir, birazcık öbür dünyaya da EFT göndermek lazım. O zaman ben şunu söylüyorum, bu EFT’leri biraz hacim olarak genişletelim, ağırlık olarak ağırlaştıralım, yaygınlaştıralım ve hayır hasenatta da inşallah Türkiye’nin sayılı şehirlerinden biri haline gelelim. Bunu görebilmeyi çok isterim, inşallah bu ben hayattayken oluşur, meydana gelir. Bende bunu görürüm ve sizlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER