Bir Operasyon Daha

Sakarya Emniyet Müdürlüğünden bir kaçakçılık operasyonu daha. Sınır illerinden temin edilen kaçak sigaraların, ilimiz genelinde büfe ve iş yerlerine satılmak üzere getirildiği bilgisine ulaşan kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadele ekipleri ulaştığı bilgi dahilinde yaptığı operasyonlarda kaçakçılık çetesini eş zamanlı operasyonla çökeltti.

Bir Operasyon Daha
banner3

İl Emniyet Müdürlüğün’den yapılan açıklamada ;

“Müdürlüğümüz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince,  sınır illerinden temin edilen kaçak sigaraların,  ilimiz genelinde büfe ve işyerlerine satılmak üzere getirildiği,  belirli yerlerde depolandığı ve buradan büfe, işyeri ve kaçak sigara ticareti yapan şahıslara satılarak rant elde edildiği, ayrıca devletin bu yolla zarara uğratıldığı bilgilerinin değerlendirilmesi sonucu, 12/04/2015 günü 34  Plaka sayılı çekici ile gümrük kaçağı sigara getirileceği bilgisine ulaşılmış, çekici Dörtyol Sanayi yan yolda tespit edilerek yapılan operasyonda, araç içerisinde değişik markalarda 34.680 gümrük kaçağı sigaraya el konulmuş, şüpheliler Y.Ç. (26), İ.D. (35) ve T.U. (40) 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılarak adli mercilere intikal ettirilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, İstanbul ilinden getirilen silahları Hendek ilçesinde pazarladıkları yönünde elde edilen bilgilerin 11/04/2015 günü operasyona dönüştürülmesi neticesinde, M.Y. (30) ve Y.D.(27) isimli şahıslardan değişik çap ve markalarda Ruhsatsız 3 adet Tabanca ve 7 adet dolu fişek ele geçirilmiş, şahıslara 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapılarak adli mercilere sevk edilmiş, M.D.(30) isimli şahıs TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.


Sakarya Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçluyla mücadeleye devam edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER