Bir Hamlede Öztürk'ten!

AK Parti’de Haziran ayında yapılacak olan milletvekilleri seçimi öncesi bir çok ismin adı aday adaylığı için geçiyor.

Bir Hamlede Öztürk'ten!
banner3


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da Milletvekilliği için bir çok ismin geçtiği bu günlerde konuşulan çok önemli bir isim daha var. O isim Anadolu Ajansı’nı başarıdan başarıya koşturmuş efsane genel müdür Kemal Öztürk.

Başarı dolu bir gazetecilik hayatı olan Kemal Öztürk’ün doğup büyüdüğü şehir olan Sakarya’dan aday olmayı istediği konuşuluyor. Sakarya’dan aday olması durumunda bir çok kesimin desteğini arkasına almasına kesin gözüyle bakılan Öztürk’ün yakın zamanda kararını açıklaması bekleniyor.

KEMAL ÖZTÜRK KİMDİR ?

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk'ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.

Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yapmıştır. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrılmıştır.

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanan Öztürk 3 yılı aşkın süre bu görevini sürdürerek Anadolu Ajansı’nı başarıdan başarıya koşturmuştur.

AA Genel Müdürlüğü görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa eden Öztürk, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyor.

Öztürk'ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı.

Kemal Öztürk, evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER