'Bilgi Evi varken dershanelere gerek yok'

Erenler Belediyesi'nin Erenler Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmasını yürüttüğü “Bilgi Evi” çeşitli sınavlara hazırlanan öğrencilere büyük destek sağlıyor.

'Bilgi Evi varken dershanelere gerek yok'
banner3

Kurslar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Erenler Belediyesi Bilgi evinde kurslar tüm hızıyla devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ün desteği ile kursların tüm hızıyla devam ettiğini ve sınıfların tam kapasite eğitim verdiğini belirten Erenler Belediyesi Bilgi Evi ve HEM yetkilileri; “Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere KPSS’de 4 sınıf 110 öğrenci ile YGS-LYS’de 9 sınıf 232 öğrenci ile TEOG’da 10 sınıf 284 öğrenci ile Güzel Sanatlara Hazırlık’da ise 1 sınıf 20 öğrenci ile eğitimlerimize devam ederek kapanan dershaneleri aratmıyoruz” dedi. 

 

Erenler Belediyesi Bilgi Evine Yoğun ilgi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershaneler ile ilgili yapmış olduğu değişiklikler sonucunda Erenler Belediyesi Bilgi Evi’ne de başvuruların giderek çoğaldığını belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk; “2009-2010 yılları arasında kursiyer sayımız 4 bin 842 iken 2013-2014 yılında bu sayı 20 bin’e ulaşmıştır. Bu sene yeni eğitim dönemi (Eylül ve Ekim) ayında 5.280 kursiyerin daha eğitimlere katılması ile 25 bin’e ulaşan kursiyer sayımızda ki hedefimiz 2014 yılı sonunda 30 bin’e ulaşmaktır. Erenler Belediyesi Bilgi Evi’nde Erenler Halk Eğitim Merkezimiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz kurslarımıza yönelik yapmış olduğumuz duyurular neticesinde tüm sınıflarımızda eğitimlerimiz tam kapasite doluluk oranı ile devam ediyor” dedi.

 

Kursiyerler çok memnun

Erenler Belediyesi Bilgi Evi varken dershanelere gerek olmadığını belirten Bilgi evi öğrencileri, Erenler Belediyesi bilgi evine kayıt oldukları için mutlu ve memnun olduklarını belirterek “önceden dershanelere o kadar para veriyorduk. Sonra burayı duyduk araştırdık ve dershanelerden pek bi fark olmadığını gördük. Önce tedirgindik ama girdikten sonra öğretmenlerin de çok kaliteli olduklarını gördük. Hatta arkadaşlarımıza bile tavsiye ediyoruz. Oldukça yoğun bir talep var sınıfın dışarıya taşdığını bile görüyoruz. Burada ücretsiz bir şekilde dershane ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılıyoruz. Kitaplarımızı ücretsiz alıyoruz.  Her ay deneme sınavlarımızı oluyoruz. Bize bu imkânı sağlayan kurumlara özellikle Erenler Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER