banner28

Bilal Erdoğan CHP'ye Yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan bir açılış ve ziyaret programı için Sakarya’ya geldi. Cuma namazını Geyve İlçesi Karaçam Mahallesi Camisinde kılan Bilal Erdoğan daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin evine gittikten sonra TÜGVA İl Temsilciliği açılışına katıldı.

Bilal Erdoğan CHP'ye Yüklendi
banner3

YOĞUN KATILIM

Şaban Dişli’nin evinde gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Sakarya Valiliğini ve Sakarya Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bilal Erdoğan ziyaretleri sonrasında TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği Hizmet Binası açılış törenine katıldı. Açılış töreni ardından Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ‘Yeni Anayasa ve Gençlik’ konulu konferansa katıldı. Programa Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, AK Parti İl ve İlçe Teşkilat Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

AÇILIŞ KONUŞMASINI KILIÇ YAPTI

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Umudun; sevginin; aydınlık gençliğin temsilcisi olan genç kardeşlerim. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Birliğiniz beraberliğiniz daim olsun. Sevinciniz; Huzurunuz baki olsun. Hiçbir toplantı gençlerle birlikte olduğumuz kadar yüreğimizi kabartmıyor. Hiçbir faaliyet sizin ışığınıza şahit olmak kadar ve o ümit ışığını arttırmaya vesile olmak kadar yüreğimizi serinletmiyor. Allah bahtınızı ve bahtımızı açık etsin. Siyaseti evrensel ölçekte düşünemeyenler bilgi çağının gerçeklerinden habersiz değişen dinamikleri anlayamadıkları için siyaseti hamasi duygulara mahkum ettiler. Sizler ise dünyanın gerçekleri ile aracısız yüzleşen bilgiye kolay erişen gençlere kimse yanlış yaptıramaz. Sizler her gün kendinizi yenileyerek yüreklerinizi aşkla heyecanla dolduruyorsunuz. Aklını vicdanını yüreklerini dolduran sizler mazinin mirasçıları geleceğin kılavuzlarısınız. Size ne kadar hizmet etsek; sizi ne kadar dinlesek; sizi ne kadar sevsek ve sahiplensek azdır” dedi.

 

GENÇLERİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Konuşmasının devamında gençliğin önemine değinen İl Başkanı Kılıç, “Gençlik yüreğin dolup taşmasıdır. Gençlik; aşktır ve heyecandır. Gençlik; Aynı zamanda akıldır; irfandır; muhakemedir; geleceğe bakmaktır. Geçmişi sorgulamaktır. Bütün mesele yüreklerinizi ulvi değerler ile bilgi birikimi ile yüce idealler ile doldurmanızdır. Unutmayın ki reddi miras edenler hakikatin izini süremezler. Hangi tarihi zemine ayak bastığını; hangi mirasa sahip olduğunu bilmeyenler kendi geleceklerini ve ülkenin geleceğini de inşa edemezler. AK Parti Türkiye’nin meselelerini bir bir çözüyor; Gençlerimizin geleceği için canla başla mücadele ediyor. Gençlerin lehine olan her fırsat ise maalesef birilerini de rahatsız ediyor. Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi zaman bendedir mekan bana emanettir. Biz sizi böyle görüyoruz. Bu gençliğin yapacağı şey umudu; aşkı; sevdayı büyütmek; sevgi ile merhamet ile kollarını daha çok açmaktır. Sokakların anahtarı olan genç kardeşlerim. 16 Nisan’da hem kendi kaderiniz hem de ülkenin kaderi oylanacak; kalan günlerde mücadelemizi hep beraber arttırarak yeni zaferlere yeni ufuklara beraber yelken açacağız. Bu heyecanı bize yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

“16 NİSAN’IN EVETÇİLERİ VAR”

İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bende bu vesileyle sizlerle beraber olmaktan çok mutlu olduğumu ifade ediyorum. Sevgili gençler, çok tarihi bir dönemden geçiyoruz. Bazı sancılar çekiyoruz fakat bu sancılar yeniden tarih sahnesine çıkışımızın sancılarıdır. Müslüman Milletlerin yeniden dirilişinin sancılarıdır. İnşallah yarınlarımız bugünden çok daha güzel olacaktır” şeklinde konuşurken Toçoğlu’nun ardından sahneye çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, “Burada bulunan ve bize katkıda bulunan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Güçlü Türkiye için önümüze çok önemli bir fırsat çıktı. İçinde bulunduğumuz süreç çok önemli bir süreçtir. Bu süreci başarıyla geçmek zorundayız. Son 3 yıldır başımıza gelen olaylardan 2 tanesi başka bir ülkeye gelse o ülke yerle bir olurdu. Burada 15 Temmuz’un demokrasi nöbetçileri var 16 Nisan’ın evetçileri var” dedi.

 

“GELECEĞE YÜRÜYORUZ”

Programın sonunda konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilak Erdoğan, "Bizim çok sağlam, köklü inanç temellerimiz var. Dolayısıyla dünyanın kapitalizme evrildiği son 200-300 yılda maalesef bizim de değerlerimizle, köklerimizle olan bağlarımız koparıldı. Neden koparıldı? Bu yeni düzene uyum sağlayalım diye. Bu bağımsızlık sadece aslında idari anlamda, belki bir bağımsızlık. Peki bunun devamında ne gerek? Bunun devamında kültürel bağımsızlığımızı da kazanmamız lazım. İnancımızı yaşama bağımsızlığımızı da kazanmamız lazım. Ve bu kazanımlarımızı da sürekli hale getirmemiz lazım. Bu iş, gençlerimizden başlıyor, çünkü bizi yok etmek isteyen, bizim kültürel hafızamızı, değerlerimizi yok etmek isteyenler, önce gençlerimizi hedef aldılar. Geleceğimiz gençlerimiz olduğu için, onları hedefe aldılar. Şimdi Türkiye Gençlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Önder, KADEM gibi vakıflarımız, derneklerimiz, bu gençliğin nasıl geçmişinden gelen değerleriyle geleceğe yürüyeceğinin çalışmalarını yapıyor" şeklinde konuştu.

 

“BİRÇOK ÇALIŞMANIN HABERCİSİ OLACAK”

TÜGVA ve benzeri kurumların gençlerin gerçekleştireceği birçok çalışmanın habercisi olacağını ifade eden Erdoğan, “Kültür, sanat, edebiyat alanında ne yapmak istiyorsa o sahada proje üretsin. TÜGVA, buraya destek olan kurumlarımız, belediyelerimiz, valiliğimiz, onları destekleyecektir. Ve böylelikle inşallah işte geleceğe yatırımı ancak gençlerimizi destekleyerek, onların önünü açarak yapmış olacağız. Dolayısıyla Sakarya'da bu TÜGVA temsilciliğimiz inşallah benzer birçok çalışmanın da habercisi olacak diye düşünüyorum. İnşallah okullara yakın, gençlerimizin yoğun olduğu bölgelerde bu tür yerler olursa gençlerimiz de buralarda zaman geçirecek, çalışma yapacaklar” dedi.

“HALK OYLAMASINA GİDİYORUZ”

16 Nisan’da bir halk oylamasına gidildiğinin altını çizen Erdoğan, “16 Nisan hakikaten Türkiye için önemli bir dönüm noktası. Öyle bir dönüm noktası ki 1950 yılında merhum Menderes’in seçildiği, 1983’te merhum Özal’ın seçildiği ve 2002’te Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildiği seçimlerden daha önemli bir halk oylamasına gidiyoruz. Şu üç seçimi bir hatırlayalım, bizim eğitimimizde çok fazla yakın tarih yok. Hatırlatmamız, hatırlamamız çok önemli 1950 seçimlerinde bu millet ezanlarının yasaklandığı bir ortamda sandık başına gitti, cenaze namazı kılacak bir hoca bulamadığı ortamda gitti sandık başına, camilerin ahıra çevrildiği, satıldığı yıkıldığı 10 binlerce camiden bahsediyorum böyle bir dönemde sandık başına gittik” ifadelerini kullandı.

 

 CHP ZİHNİYETİ VURGUSU

 CHP’lilerin her zaman darbecilerin yanında durduğu belirten Erdoğan, “CHP zihniyetinde, bu darbecileri her zaman desteklemiş olan bu CHP zihniyeti bunuda yalanlasın, her zaman darbecilerin yanında durmuştur. Adnan Menderes merhum, asılırken idam edilirken alkış tutan bunların ta kendisidir. Şimdi bunlar neye alıştılar bu ülkede güçlü iktidar olmuyor onlarda kendi bürokratik vesayetleri, yargı vesayetleri üzerinden veya darbecileri devreye sokarak ülke üzerinde irade sahibi güç sahibi olmaya alıştılar. Onun için partilerinin başında bir kaset kumpas genel başkanı var. Onun için hakikaten tabanının iradesi ile oraya gelmiş bir genel başkanları yok. Onun içinde Recep Tayyip Erdoğan’ı kıskanıyorlar tabi. Çok kıskanıyorlar, sevemeyen insan seven insanı kıskanır” şeklinde konuştu.

 

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”

Erdoğan sözlerinin devamında, “Bu Avrupa’ya bir ders vermenin zamanı geldi. Ders verince Avrupa bizi eşit bir ortak olarak görecek. Türkiye artık eski Türkiye değil bunu anlayacak. İtilip, kakılacak, yol çizilecek bir ülke değil bu millet bunu anlayacak. Ve bu millet kendi kaderini tayin edecek, Avrupa’da ona saygı duyacak. Millet 15 Temmuz’da darbeyi yendiği zaman Avrupalardan ses bile gelmedi. Ne demişler korkunun ecele faydası yok, Avrupa artık içinden çıkamayacağı meseleler, krizler ile boğuşuyor. Ve bu krizlerden kurtulmak için kendisine yeni düşmanlar icat etmeye çalışıyor, biz bunu anlıyoruz, görüyoruz. Ama böyle olmaz, sen madem insan hakları, demokrasi, özgürlük dedin bunlar üzerine bir şey inşa edebiliyormusun onu söyle” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER