Berberlerde Hijyen Eğitimleri Sürüyor

Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine yönelik düzenlenen Hijyen Eğitimlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Berberlerde Hijyen Eğitimleri Sürüyor
banner3

Yıldız, “İdari Para Cezası İle Karşılaşmamak İçin Acele Edin”

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen eğitimde açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Yıldız, “Bildiğiniz üzere kanunda belirtilen “Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine” berberlik mesleğini icra eden biz işletme sahiplerinin ve yanlarımızda çalışanların 05 Temmuz 2014 tarihine kadar bu eğitimi almaları zorunlu kılınmıştı. Bugüne kadar üyelerimize bir çok hijyen eğitimi düzenlemiş ve yoğun bir katılım ile eğitimlerimiz başarı ile sonuçlanmıştır. Bu eğitimi henüz almayan tüm üyelerimiz yapılacak denetimler sırasında “Hijyen Eğitimi Belgesi” sorulduğunda 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine göre idari para cezası ile karşılaşacaktır. Bu vesile ile zaman kaybetmeden meslek odamıza ya da SESOB Eğitim Birimine başvuru yapmaları ve bu eğitimi almaları gerekmektedir. Bugün burada mesai saatlerinden fedakarlık ederek katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Başarı ile sonlandıran eğitimin ardından sınava tabi tutulan katılımcılar daha sonra meslek oda başkanı Veysel Yıldız ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER