Bedelli Askerliğe Beklenmeyen Talep

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Sivas’ın Şarkışla ilçesine gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Camii inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bedelli Askerliğe Beklenmeyen Talep
banner3

Bir basın mensubunun "Bedelli askerlikle ilgili son sayı elinize ulaştı mı?" sorusu üzerine Yılmaz, telefonuna gelen son mesaja bakarak, "Dün 19.14 itibariyle bana gelen bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308, bundan sonra artmaz" dedi.
Bakan Yılmaz, "Gecikme olup da bir mazeretten dolayı götüremeyen olursa nasıl olacak?" sorusu üzerine ise, "2 aylık süre içerisinde başvurmak lazım, yasadaki emirdir. 59 gün durmuş 60. günü 'biraz daha süre versin', böyle bir şey makul değildir. Dolayısıyla biz vatandaşa şunu diyoruz, '2 ay süre verilmişse verildiği ilk gün yerine getirmek lazım, son günü beklememek lazım'. 200 bin 308 bedelliyi tercih eden vatandaşlarımızın son sayısı, hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

“BU RAKAMI BEKLEMİYORDUK”
Bu rakamı beklemediklerini dile getiren Yılmaz, "Bir önceki sayıda 400 bin kişi hak sahibi olabilecekken veya bu kapsam içine girebilecekken 70 bin kişi başvurmuştu. Bu sefer 200 bin 308 kişi başvurdu. Bu kadar beklemiyorduk. Yararlananlara hayırlı olsun" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER