BDİ'den Erenlere Ziyaret

Arnavut Demokratik Entegrasyon Birliğinden (BDİ) Partisi Makedonya Raven İlçe Başkanı Afrim Demiri, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret etti.

BDİ'den Erenlere Ziyaret
banner3

Ziyaretler kapsamında heyet, Sakarya’dan Vardar Nehrine, Erenlerden Üsküp’e bu kardeşliklik coğrafyasının ümmet paydasında buluşarak ortak hareket etmeleri adına çeşitli istişarelerde bulunduklarını belirterek önce Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı’yı daha sonra Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyret ettiler.Makedonyada ki gelişmeleri ve gündemi misafirlerinden dinleyen Başkan Öztürk, Makedonya’nın  bugün yüzyıl içinde gelmiş olduğu noktada ecdad mirası birçok eserin gerek kominizm gerek kapitalizm gerekse çıkarılmış olan savaşlar yüzünden tahrip edilmiş olmasından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, Erenler Belediyesi olarak tarihin korunması adına elimizden ne geliyorsa herzaman yapabileceğimizi bilmenizi isterim” dedi.

Afrim Demiri ise Erenler Belediyesinin hizmet binasını çok beğendiğini belirterek Belediye Başkanı Cavit Öztürk tarafından hayata geçirilen Türkiye’ye örnek olacak olan dev Kentsel Dönüşüm Projesini inceledi. Demiri, Başkan Öztürk’ü tebrik ederek ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER