banner28

Baybars Bebek Yardım Bekliyor

Adapazarı’nda baş ağrısı şikayeti ile hastaneye giden ve hamile olduğunu bilmeyen kadın tedaviye alındı. Tedavi esnasında radyasyon uygulanan kadının karnındaki bebek ışınlardan etkilenerek engelli doğdu.

Baybars Bebek Yardım Bekliyor
banner3
Radyasyona maruz kalan anne karnındaki bebek DNA bozukluğu geçirerek engelli doğdu.
 
Adapazarı’nda baş ağrısı şikayeti ile doktora giden kadın, uzman doktorlar tarafından muayene edildi. Yapılan tetkikler sonucunda beyninde iki damarın yapışık olduğu tespit edilerek tedaviye alınan kadın tedavi esnasında radyasyon aldı.
Daha sonra hamile olduğu öğrenilen kadının karnındaki bebeği radyasyon ışınlarına maruz kaldı. Anne karnındaki bebek radyasyon ışınlarına maruz kaldığından DNA bozukluğu (mutasyon) geçirdi. Erken doğum ile dünyaya gelen  bebeğin çenesi kırık, dilini yutmuş, tek böbrekli, penisi iki delikli, yumurtalıkları yukarda, dizleri bükülmüyor, iki kalça kemiği çıkık, kolları ve ayakları kısa görüldü.
 
Altı ay önce dünyaya gelen Baybars bebeğin gelişimini sağlayamadığı ve halihazırda bir aylık bir bebek gibi olduğu görülürken ileride yürüyememe, konuşamama ihtimalininde olduğu öğrenildi.
 
Tedavisi için hastanelere başvuran ailenin aylık 6 bin TL olan masrafı karşılacayak durumunun olmadığı da gelen bilgiler arasında.
 
Baybars İlber bebeğe ve ailesine yardımda bulunmak isteyenler aşağıda bulunan irtibat numarasından ulaşabilirler.
İrtibat no: 0544 668 2003
 
HABER: FATMA DURU
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER