banner28

BAŞKAN YÜCE GÜLOĞLU İLE İLGİLİ HABERLERE CEVAP VERDİ

Haftalardır basında çıkan sanatçı Davut Güloğlu’nun oğlu Cengizhan Güloğlu Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak işe başladı haberlerine Başkan Yüce de yanıt verdi. Yüce, böyle bir atamanın söz konusu olmadığını dile getirdi.

BAŞKAN YÜCE GÜLOĞLU İLE İLGİLİ HABERLERE CEVAP VERDİ
banner3

Geçtiğimiz hafta basında sanatçı Davut Güloğlu’nun oğlu Cengizhan Güloğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı şeklinde haberler yayımlanmıştı. Yayımlanan haberlerden sonra Cengizhan Güloğlu yazılı bir açıklama yaparak atamanın doğru olmadığını söyledi. Güloğlu yaptığı açıklamada, “Aile olarak daha evveliyatından da tanıdığımız ve bizim için mümtaz bir yeri bulunan Sayın Ekrem Yüce Bey ‘in Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelmesi münasebetiyle siyasi geçmişim ve birikimime katkı sağlamam amacıyla tecrübe ve görüşlerinden istifade etmek için kendisi ile yapılan bir takım görüşmelerin iş başvurusu olarak basına yansıması bizi ziyadesiyle üzmüştür. İşe başlamam gibi bir durum söz konusu değildir” ifadelerini kullanmıştı.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de sessizliğini bozarak konu ile ilgili konuştu. Başkan Yüce Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında o konuya değinerek, “Basında çıkan Özel Kalem Müdür Yardımcılığına atama yapıldı şeklinde çıkan haberler doğru değil. Konunun muhatabı olan kişi zaten kendi açıklamasını yaparak öyle bir atama olmadığını söyledi. Ben isterdim ki böyle bir söylenti döndüğünde bana sorularak haber yapılsın. Bana kimse bir şey sormadı. Bu kardeşimiz avukatlığı yeni bitirmiş geldi bizim bilgimizden, birikimimizden, becerimizden faydalanmak amacıyla istişare etmek istemiş. Hiçbir kayıt olmadan, bilgi almadan bu haberlerin çıkması doğru değil. Ben hizmet yapmak için bu tarz çıkan haberlere kulaklarımı tıkadım. Bizim işimiz Sakarya’ya nasıl daha iyi hizmet ederiz, bu şehri nasıl daha da ileri taşırız bunun dışındakilere bizim kulaklarımız tıkalı “ şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER