banner28

BAŞKAN YÜCE EKİBİNİ TANITTI!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce düzenlediği toplantı ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SASKİ ve BELPAŞ’a atanan bürokratları tanıttı.

BAŞKAN YÜCE EKİBİNİ TANITTI!
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yönetim kadrosuna atadığı bürokratlarını tanıtmak amacı ile bir toplantı düzenledi. AKM’de düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, İlçe Belediye Başkanları ve basın mensupları katıldı.

SAKARYA GELİŞİME HER ZAMAN AÇIK

Her şey Sakarya’nın geleceği için diyen Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya; tarım, turizm, sanayi başta olmak üzere birçok alanda gerek jeopolitik konumu, gerek coğrafyası, gerekse kozmopolit yapısıyla önemli bir potansiyeli içerisinde barındırıyor. Ayrıca İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli gibi önemli şehirlere yakınlığı ile liman, havalimanı ve demiryolu gibi lojistik avantajları da ön plana çıkarıyor. Denizi, gölleri, nehri, dereleri, ovaları, longozu, yaylaları kısacası eşsiz doğası ve örnek yatay mimari anlayışı ise Türkiye’nin en yaşanabilir şehirleri arasındaki konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Bu bağlamda Sakarya, gelişime daima açık ama aynı zamanda bunu doğayla bütünleşerek gerçekleştirebilecek bir ilerleme tasavvuru taşıyor. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin mimari, kültürel, sportif, sosyal ve daha birçok alanında kritik bir rol üstleniyoruz” dedi.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ

Açıklamalarına devam eden Başkan Yüce, “Zaten hâlihazırda güçlü olan kadromuzu daha da güçlendirdiğimize inanıyoruz. Rolümüzün üstesinden başarıyla gelmek, şehrimizi mümkün olan en iyi şekilde yönetebilmek için kadromuzu çok tecrübeli, alanında başarılı, örnek işlere imza atmış ve vizyon sahibi yöneticilerle güçlendirmeye çalıştık. Değişimler her zaman olacaktır. Tüm çalışma arkadaşlarımız bizler için son derece değerlidir ve hepsinin katkıları bizim için büyük önem taşımaktadır. Bünyemize dâhil olan ve yeni görevler tevdi ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızın şehrimize en iyi katkıları sunacağı konusunda şüphemiz yok. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Su ve Kanalizasyon İdaremiz (SASKİ) ve BELPAŞ önümüzdeki dönemde ciddi hizmetleri hayata geçirecek, vatandaşlarımıza en etkili şekilde hizmet sunacaklardır” ifadelerinde bulundu.

ŞEHRİMİZİ BİR ADIM ÖNE TAŞIYACAĞIZ

Başkan Yüce, “Şehrimizi bir adım daha öne çıkarmak, mali anlamda daha kuvvetli bir yapı oluşturmak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla Sakarya’da yaşayan her bir vatandaşımızı sürece dâhil edebileceğimiz bir kurumsal kimlik ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu hedef doğrultusunda yeni görevlendirdiğimiz tüm çalışma arkadaşlarımıza ve belediye personellerimize büyük görevler düşüyor. Bizler gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birisini insanımızla buluşturmak için hazırız. Sözlerime son verirken bu önemli göreve bizleri layık gören hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü eleştiri ve görüşe açık olduğumuzu ifade etmek istiyor, saygılar sunuyorum” dedi.

HER ŞEY SAKARYA İÇİN

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı bu vesileyle seçilmiş diğer İlçe Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Gerçekten Sakarya emin ellere emanet edilmiş. Sakarya’yı daha ileriye taşıyacak bu kadroya kolaylıklar diliyorum. Bende her şey Sakarya için diyorum ve sizleri tebrik ediyorum” dedi.

İşte yapılan atamalar;

Mustafa Deverenli, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı

Dr. Aydın Sarı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı

Semih Bayraktar, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı

Yusuf Çelebi, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı

Veysel Çıplak, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı

Davut Yüce, Zabıta Dairesi Başkanı

Ayhan Orhan Arancı, İtfaiye Dairesi Başkanı

Murat Mutlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı

İbrahim Aktürk, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı

Ömer Turan, Ulaşım Dairesi Başkanı

Engin Genç, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı

İlhan Şerif Aykaç, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı

Yusuf Söğütdelen, Kent Estetiği Dairesi Başkanı

Mehmet Akyazıcı, 1. Hukuk Müşaviri

Hüseyin Karamehmetoğlu, Teftiş Kurulu Başkanı

Rıza Ünsal, İç Denetçi

Mustafa Ak, Başkan Danışmanı

İsmail Kemaloğlu, Başkan Danışmanı

Murat Eryaman, Başkan Danışmanı

Osman Çelik, BELPAŞ Genel Müdürü

Sebahattin Belik, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı

Sezar Ercan, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı

Recep Kılıç, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı

Doç. Dr. Furkan Beşel, Genel Sekreter Yardımcısı

Bedrullah Erçin, Genel Sekreter Yardımcısı

Ziya Cevherli, Genel Sekreter Yardımcısı

Dr. İlyas Demirci, SASKİ Genel Müdürü

Ali Oktar, Genel Sekreter Vekili

Mustafa İsen, BELPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Fuat Bol, BELPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Enver Salihoğlu, BELPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Cemalettin Erdem, BELPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Erol Aydın, BELPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Ethem Yıldırım, ADASU Yönetim Kurulu Üyesi

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER