Başkan Yüce Açıkladı ‘Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği toplantıda, şehrin tarım geleceği konuşuldu. İşte detaylar…

Başkan Yüce Açıkladı ‘Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı’
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehre kazandırılması planlanan yeni projeler için AKOM'da bürokratlarıyla bir araya geldi.

AKOM

Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa İsen, Enver Salihoğlu, Adil Altay Güney, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar ve Bedrullah Elçin, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi ve bürokratların katılım sağladığı toplantıda, Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi ile ilgili açıklamalara yer verildi.

Projenin başlaması için çalışmaların yürütüldüğünü duyuran Ekrem Yüce konuşmalarında şunlara yer verdi:

“Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi projemizle ile ilgili çalışmalarımızı değerlendirdik. Çalışmalarına en kısa sürede başlayacağımız proje ile hem öğrencilerimize tarım ve hayvancılık konusunda bilgiler sunacak hem de tarım alanında şehrimizde çalışan herkesi daha fazla bilgi sahibi, alanında profesyonel kişiler haline getireceğiz. Gençlerimize tarımı özendireceğimiz projede seyir terasları, sanal gözlüklerle hayvan bakışları, tarımın tarihi, gözlem kulesi ve birçok sosyal donatı alanı yer alacak. Projede yer alacak konferans ve dijital eğitim merkezinde ise eğitim faaliyetleri gerçekleştirebileceğiz”

Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER