banner28

Başkan Özen, Proje Sahasına Gitti "Durumu Değerlendireceğiz"

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen teleferik proje alanında nöbet tutan vatandaşları ziyaret ederek görüşlerini aldı. Vatandaşla görüşen Başkan Özen, durumu Büyükşehir Belediye Başkanı ile değerlendireceklerini söyledi.

Başkan Özen, Proje Sahasına Gitti "Durumu Değerlendireceğiz"
banner3

Sapanca-Kırkpınar’da yapımına başlanan teleferik projesinde sular durulmuyor. Vatandaşların proje alanında ki nöbetleri devam ederken ağaç sökümü nedeniyle yaşanan gerginlik belediye binasına taşınmıştı. Belediye binasına giderek Başkan Özcan Özen ile görüşen vatandaşların talebiyle proje sahasına gelen Özen talepleri bir kez daha yerinde dinledikten sonra “Biz hepinizi seviyoruz. Taleplerinizin çözüme kavuşması için Büyükşehir Belediye Başkanımız ile toplantı yaparak değerlendireceğiz” dedi

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in günlerdir proje alanına gelmesini bekleyen vatandaşlar, isteyince gelebiliyormuş değerlendirmesini yapsa da, başkanın tavrından mutlu oldu.

“HUZURUMUZU GERİ VERİN”

Bir vatandaş; “Bize huzurumuzu geri verin. Bizim can güvenliğinizi korumak huzurumuzu sağlamak sizin göreviniz. Ama siz dersiniz ki ben çok zor durumdayım, biz ona da yardımcı oluruz. Canımız yanıyor gece uykularımız kaçıyor. Çok sakin mahalleye rastladınız. Canımız yanmasın can kaybı olmadan bu işi ne olur yalvarıyorum bırakın ve yerimizi geri verin. Toprağımızı geri verin. Yalvarmaktan başka bir çaremiz yok. Bir anne olarak senden bunu istiyorum.” dedi.

DAHA ÖNCE GELİNSEYDİ

Başka bir vatandaş; “Keşke daha önce gelseydiniz de bu olayları yaşamasaydık.  İlk o polisin arbedesini görseydiniz de… Bu annelerin bu bacıların ağlamalarını çığlıklarını kimse dayanamazdı. Ne olur bu teleferik alanının kullanılabileceği alanı çok. Biz yardımcı olalım, her türlü şeyinize katlanalım. Bunu buradan alalım en uygun yere götürelim. Ve senin buraya büstünü dikelim.” Şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Sabahın erken saatlerinde başlayan ağaç sökümü ve kesimine nöbet tutan vatandaşlar tepki gösterdi. İşçilerlerle vatandaşlar arasında ki gerginlik esnasında şirket çalışanlarından bir kişinin vatandaşa silah gösterip ‘kafana sıkarım’ tehdidinde bulunduğu iddia edildi. Vatandaşlar kendilerini tehdit eden şirket çalışanı hakkında şikayette bulundu. Teleferik projesinin yapım yerine tepki gösteren ve günlerdir nöbet tutan vatandaşlar yapılan uygulamaya müdahale etmesi için Sapanca Belediyesi Başkanı Özcan Özen’in ofisini adeta bastılar. Başkan Özen’e şikayetlerini aktaran vatandaşlar çözüm istedi. Başkan Özen proje alanına geleceğini ve olaylara yerinde müdahale edeceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER