banner28

BAŞKAN KAZAN VEDA ETTİ

Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan görev süresinin dolmasına sayılı günler kala Sakarya basını ile kahvaltıda bir araya geldi. Yeni dönemde aday olmayan Başkan Kazan kahvaltıda bir araya geldiği basın mensupları ile 4 yıl boyunca umduğundan daha iyi bir ilişki ile çalıştıklarını ifade etti.

BAŞKAN KAZAN VEDA ETTİ
banner3
Yapılan kahvaltının ardından basın mensuplarına hitap eden Kazan “Görev süremin sonunda ayrılmak benim için bu okuldan Sakarya barosu okulundan mezun olmak gibi. Ben görevimi büyük bir sorumlulukla yaptım. Benden sonra gelecek kişi de inanıyorum ki, taraf gözetmeden adalet, demokrasi, basın özgürlüğü diyecek, herkesin huzur ve barış içinde yaşamasını isteyen ve bunları dile getirmekten çekinmeyen biri olacaktır. Bu vesile ile 4 yıllık görev sürem de siz değerli basın mensubu arkadaşlara gösterdiğiniz ilgi, dostluk ve habercilik anlayışı için teşekkür ediyorum dedi.
 
SİYASETE ATILMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM
Konuşmasının ardından sorular da yanıtlayan Başkan Kazan Siyasete atılacak mısınız sorusuna verdiği cevapta ;
“Baro başkanlığına görevine başlarken hiç bu tarz kaygılarla bakmadığını ve şu an bu tarz planı olmadığını dile getirdi. “Bundan sonra meslek hayatımla beraber Sakarya’ma, hukuka, demokrasiye katkı sağlayabileceğim bir durum olursa olabilir. Benim mücadelem bitmiş değildi daha yeni başlıyor çünkü bir okuldan mezun oldum bu bana çok şey kattı. Bu tecrübe ile elbette ki Sakarya’ma katkı sağlamak isterim.” ifadelerini kullandı.
 
BU TÜRKİYE’Yİ RESMEN YOK ETMEK DEMEKTİ!
Kazan 15 Temmuz hain darbe girişiminin Türkiyeyi yok etme amacı ile tezgahlandığını belirttiği açıklamasın da “15 Temmuz gecesi bir meslektaşımın düğünündeydim. İlk anlarda olanları sosyal medyadan okudum. İlk başta inanamadım ve bu durumun saçmalık olduğunu düşündüm. Çünkü  “Türkiye’yi resmen yok etmekti bu.” Sonrasında  yaşanılanın sahici bir girişim olduğunu anlayınca kendimi ölümün kıyısında gibi hissettim. O gece böylesine karanlık bir geceydi.” şeklinde konuştu.
 
SAKARYA BASINI TÜRKİYE’YE GÖRE DAHA ÖZGÜR
Sakarya basını hakkında da açıklamalarda bulunan Kazan: “Sakarya basını, bizim bunu kesin yayınlamazlar dediğimiz haberleri yayınladınız teşekkür ediyorum. Ülkedeki basınla çok farklı bir duruş ortaya koyduğunuzu gördüm. Bazılarınıza ön yargıyla bakmışım. Ben Sakarya’da ki haberciliğin daha fazla desteklenmesini istiyorum çünkü burada Türkiye’ye göre nispeten özgür bir basın anlayışı var bunu güçlendirmek lazım. Ekonomik olarak desteklenmesi gereken Sakarya basını var.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER