BAŞKAN KAYA, GEYVE AYVASI İLE TRT HABER'DE

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, TRT Haber’e konuk oldu.

BAŞKAN KAYA, GEYVE AYVASI İLE TRT HABER'DE
banner3

TRT Sakarya Muhabiri Mehmet Karakaş’ı ağırlayan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Ayva’nın artık Geyve ile özdeşleştiğini belirterek adeta slogan olarak Ayvanın Başkenti Geyve olarak anıldığını, ilçemizde önümüzdeki süreçte Ayva ile alakalı güzel çalışmalarımız olacak , dedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ;Geyve Belediyesi olarak birkaç yıldır Geyve Ayvası ile alakalı ciddi çalışmalarımız var.Türkiye’nin ayva üretimi hakkında bilgi veren Başkan Kaya; elimizdeki verilere göre Türkiye’de 112 bin ton ayva üretilmekte olup, bunun 65 bin tonu da şirin ve güzel ilçemiz Sakarya’nın Geyve  ilçesinde üretilmektedir.

Geyve’de ki ayva üretiminin üreticiler açısından ciddi anlamda bir pazar payı olan ürün olduğunu ifade eden Kaya; Ayva’nın ilçemizin ekonomik anlamda kalkınmasına da ciddi katkılar sağladığını ifade etti.

Biz de Geyve Belediyesi Meclisi olarak açtığımız yarışma sonrası Geyve Ayvası resimli yeni logomuzu belirledik.Onun akabinde başvurularımızı yaparak Geyve Ayvası’nın patentini aldık. Allah nasip ederse de bu yıl 1-2.Ekim.2016 tarihleri arasında Geyve Belediyesi Meclisimizin almış olduğu karar ile Uluslar arası Ayva Festivali düzenleyeceğiz.Aldığımız bu karar ile “Ayva’nın Başkenti Geyve” sloganıyla Geyve Ayvasının dünyaya tanıtımını sağlamış olacağız.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER