Başkan Dişli'den Kahraman Emirhan'a Ziyaret

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde HES Baraj emniyetini sağlayan askerlere yönelik saldırıda yaralanan Arifiyeli Uzman Erbaş Emirhan Çınar’ı ziyaret etti.

Başkan Dişli'den Kahraman Emirhan'a Ziyaret
banner3

Diyarbakır’daki Hidro Elektrik Santrali’ni korumakla görevli askerler arasında yer alan Emirhan Çınar, PKK’lılar tarafından açılan silahlı saldırıda yaralanarak bir müddet Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördükten sonra Arifiye’de babaevine getirildi. Çınar’ın PKK’ya karşılık verdiği çatışmada, 1 asker şehit olmuş 3 asker de yaralı olarak kurtarılmıştı.

KAHRAMANCA SAVAŞTI

Çatışmada yaralanan Emirhan Çınar’ı ziyaret eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Baba Mahmut Çınar’a da geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vatanı için kahramanca mücadele veren Çınar’la gurur duyduklarını ifade eden Başkan Dişli,  “Hepimiz sizin vatan savunmasında gösterdiğiniz üstün gayrete minnettarız. Bir an önce iyileşerek sağlığınıza kavuştuğunuzu görmek bizi mutlu etti” diye konuştu. Başkan Dişli, Asker Emirhan’la olduğu kadar Baba Mahmut Çınar’la da büyük gurur duyduklarını ifade etti. Baba Mahmut Çınar, “Oğlum her Türk Askeri gibi görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırken yaralandı. Şükürler olsun sağlığı her gün iyiye gidiyor. Onunla gurur duyuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER