banner28

Başkan Altuğ ‘Sakaryaspor için Bir Gecede 1 Milyon Toplanıyor Ama Basket İçin 350bin Toplanamadı!’

SATSO Başkanı Akgün Altuğ Medya Buluşması programında basın mensupları ile bir araya gelerek,” Sakaryaspor için Bir Gecede 1 Milyon Toplanıyor Ama Basket İçin 350bin Toplanamadı” şeklinde konuştu.

Başkan Altuğ ‘Sakaryaspor için Bir Gecede 1 Milyon Toplanıyor Ama Basket İçin 350bin Toplanamadı!’
banner3

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Serdivan’da bir otelde düzenlenen programa Altuğ’un yanı sıra SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Medya Buluşması programında konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Türkiye ekonomik anlamda ciddi bir dar boğazdan geçiyor. İnşallah bu kötü günleri de geride bırakacağız. Başta inşaat sektörü olmak üzere birçok sektör bu kötü gidişattan etkilendi. Ülkenin darboğazdan çıkışının dünya ticaretinden daha fazla pay almak olduğunu düşünüyorum. Türkiye üretmeli ve ürettiğini dünyaya satmalı. Son 25 yıldır tüketen bir ülkeyiz, bundan vazgeçmeliyiz” dedi.

Başkan Altuğ, “Ekonomi anlamda Sakarya olarak Anadolu’daki birçok ilden şanslı durumdayız. Çünkü üreten bir iliz. SATSO olarak firmaların ticaretin ihracatını artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. En önem verdiğimiz konuların başında da organize sanayi bölgeleri geliyor. Yeni iki tane organize sanayimiz yapılanıyor. Bu bölgelerinin yatırımcıları Türkiye’nin dört bir tarafından %70 oranında hazır durumda. Bu şekilde çalışmalarla istihdam artacak, göç almaya ve büyümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sporla ilgili açıklamalarda bulunan Akgün Altuğ, “Sakarya daha yaşanabilir bir şehir olacaksa ekonominin yanı sıra sosyal hayata da önem göstermeli. Spor da bu sosyal hayatın içerisinde yer alıyor. Biz SATSO olarak Sakaryaspor’a resmi bir destek veremiyoruz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla kendi cebimizden destek olmaya çalıştık. İhtiyaç halinde yine destek oluruz. Ancak Sakarya’da futbolun dışında da spor alanları var. Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol takımının daha önce yönetiminde yer aldım. Geçen yıl takım maddi olarak zora düştü. 350bin tl paraya ihtiyaç vardı. Herkese gittim, ancak bu parayı toplayamadım. Sakaryaspor için 1-1.5milyona ihtiyaç olduğunda bir gecede toplanabiliyor; süper ligde oynayan, avrupa kupalarında oynamış basketbol takımı için 350bin tl toplanamıyor. Aynı şekilde kadın voleybol takımımız ekonomik sebeplerle kapatıldı. Spor sadece futbol değildir. Bu alanlara da destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

Altuğ, konuşmasının devamında şu ifadeler kullandı; Göreve geldiğimiz günden bu yana Sakarya’nın bir stratejik plana ihtiyacı olduğunu ifade ettik. Bu doğrultuda Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Rektörlerimiz ile bir araya gelerek ortak hareket için çabaladık. Sağolsun hepsi ilgili davrandı. Şehrimizin neye ihtiyacı varsa tüm gücümüzle o alana yönelirsek Sakarya için iyi olur diye düşünüyoruz. En geç ocak ayında stratejik planımızı tamamlayıp harekete geçeceğiz.

Şehrimizdeki Sakaryalılık aidiyetini geliştirmemiz gerekiyor. Bir kültür mozaiği olan Sakarya’mızın insanında maalesef bir aidiyet hissiyatı yok. Biz bu şehrin insanlarıyız. Bu aidiyeti hep birlikte geliştireceğiz. Bunun adı da ‘Şifremiz54’ oldu. Bu kampanyayı el birlikte büyütmeliyiz. Sakarya üretsin, Sakarya kazansın.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER