Başkan Aktaş'tan Mesaj

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Op. Dr. Vadettin AKTAŞ 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Başkan Aktaş'tan Mesaj
banner3

Çanakkale Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı'nın müjdesidir. Çanakkale, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır diyen Aktaş; "Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir.”
 
Çanakkale Ayağında postalı, sırtında ceketi, atacak mermisi olmayan Türk Milleti’nin  dönemin en son teknolojik silahları ve mühimmatına sahip olan haçlı milletini toprağın ve denizin derinliklerine gömdüğü yerdir.
 
Çanakkale Anadolu coğrafyasını İslam’ın son kalesi olarak tanımlayan Mehmet Akif'in Çanakkale Aslanları’nı yani Seyit Onbaşı’yı, Yahya Çavuş'u kısaca 235 bin cesaret ve iman sahibini, Bedrin Aslanları olan Hz. Ömer'e, Hz. Ali'ye benzettiği yerdir.
 
Çanakkale Hz Muhammed [S.AV.] in Mehmetlerini beklediği ve buluştukları yerdir.

Milletimizin birlik ve bekası, ülkemizin bölünmez bütünlük ve saadeti, ay yıldızlı bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanması ancak Çanakkale ruhu ile yetişmiş nesillere sahip olmakla mümkündür bu nedenle Çanakkale destanı ve ruhunu evlatlarımıza anlatmalıyız. Sakarya İlim Yayma Cemiyeti olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü ve Gününü rahmet ve minnetle anıyoruz.   

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER