BAKANLIĞIN DEVREYE GİRMESİ İÇİN EYMEN BEBEĞİ KAYBETMEK Mİ GEREKİYORDU?

Tedavisi için gereken 561 bin doların toplanması için binlerce insanın seferber olduğu ancak toplanmasına az bir miktar kala hayata gözlerini yuman Eymen Bebeğin ardından Sağlık Bakanlığı devreye girdi. SMA Hastalarının ilaç masrafını karşılayacağını açıklayan Bakanlığa vatandaşlar tepki gösterdi.

BAKANLIĞIN DEVREYE GİRMESİ İÇİN EYMEN BEBEĞİ KAYBETMEK Mİ GEREKİYORDU?
banner3

Sakarya'nın Adapazarı İlçesinde yaşayan Metin ve Neziha Çapkın çiftinin SMA hastası bebekleri Eymen 6,5 ay yaşam mücadelesi verdi. Tedavisi için gereken paranın 561 bin dolar olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından ilaçların karşılanmaması nedeniyle Sakarya Valiliği yardım kampanyası başlatmış ve binlerce insan seferber olmuştu. İlaç parasının toplanmasına az bir miktar kala Eymen Bebek daha fazla dayanamadı ve hayata gözlerini yumdu. Eymen Bebeğin ölümünden sonra sosyal medyada Sakaryalı İş Adamlarına ise tepki gösterildi.

[ilgili-haber=33060]

 

Eymen Bebeğin vefatından 2 gün sonra açıklama yapan Sağlık Bakanlığı SMA hastalığı için gereken ilaçları bundan sonra kendileri tarafından karşılanacağını açıkladı. Bakanlığın bu açıklaması vatandaşların tepkisini çekti. Sağlık Bakanlığının bu adımı Türkiye çapında yardım kampanyaları yapılan Eymen Bebek için neden atmadığını sorgulayan vatandaşlar, "Aklınız şimdi mi başınıza geldi? Bir bebeğin hayatını kaybetmesi mi gerekiyordu?" şeklinde tepki gösterdi. Sağlık Bakanlığının bu açıklaması en azından bundan sonra ki SMA hastaları için ise sevindirici bir durum olarak değerlendirildi.

[ilgili-haber=33035]

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER