banner28

Bakan İslam Sakarya GİAD ile Biraraya Geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği üyeleriyle Sapanca’da bir tesiste bir araya geldi.

Bakan İslam Sakarya GİAD ile Biraraya Geldi
banner3

GİAD üyeleri ile bir araya gelen Ayşenur İslam, bir ülkenin kalkınması için sivil toplum kuruluşlarının yükselmesinin çok önemli olduğunu belirtti. 

Genç girişimcilerin bir ülkenin ekonomik ve sosyal politikalarına destek vermesinin ülkelerin ve şehirlerin gelişmesi açısından önemine değinen İslam, "Hem Sakarya'mızda hem de Türkiye'mizde son 13 yılda bu uyumu yakaladığımız için son derece memnunuz. Çünkü Türkiye'de son 13 yıl içerisinde yaşanan ekonomik gelişmeleri, istikrarı en iyi hisseden, bilen, faydasını gören yatırımcı, işletmeci, iş adamları ve girişimciler sizlersiniz" diye konuştu.

Bakan İslam, ülkede istikrarın devam etmesi gerektiğini vurgulayarak istikrar olmadan ekonominin yükselmesi ya da ekonominin herhangi bir yere varmasının mümkün olmadığını dünya ve Türkiye'deki tecrübelerden bildiklerini dile getirdi.

Türkiye'nin şu anda dünyanın en büyük 18. ekonomisi olduğunu, 2023 hedefinin ise ilk 10 olduğunu hatırlatan İslam, bunun için plan ve programları yaptıklarını anlattı.

"Ekonomik büyümenin sürmesi için istikrar şart"

Türkiye'de ekonomik manada "barutun" bitmemesi, ekonominin bu süratle büyümeye devam etmesi için en önemli şartın, istikrarın sürmesi olduğunu belirten İslam , "Bir hikaye vardır. Ordu yenilmiş, nazırı çağrılmış, 'sebebi neydi?' diye sormuşlar. 'Efendim çok sebep var' demiş. 'Birincisini söyle' demişler. 'Barut bitti' demiş. 'O zaman başka sebebe ihtiyaç yok' demiş, soruyu soranlar. Hakikaten bu da öyle bir gerekçe. Türkiye'de ekonomik manada barutun bitmemesi, ekonominin bu süratle büyümeye devam etmesi için en önemli şart, istikrarın sürmesidir" değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Bakan İslam kısa bir süre içerisinde Sakarya'ya Turizm Fakültesi'nin yapılacağını ve özellikle Sapanca'da ciddi turizm yatırımlarının olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, İslam'a kara kalem çalışmasıyla yapılan resmini takdim etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER