Bakan İslam Elektronik Bilekliği Anlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, halen Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ''Elektronik bileklik sistemi"ni AA Editör Masası'nda tanıttı.

Bakan İslam Elektronik Bilekliği Anlattı
banner3

slam, bu uygulamanın, kadına karşı şiddetle mücadelede de kullanılacağını belirterek, "Şiddet dolayısıyla koruma kararı alınmış insanlara tamamen uygulansın, yurt çapında uygulansın kararı verildikten sonra farklı bir alt yapı çalışmasına gerek duyulacağı açık. Tamamen hakim kararıyla uygulanabilecek bir sistem bu. Kişinin ne kadar tehdit altında olduğu, ne kadar risk altında olduğuna göre verilecek bu kararlar" dedi.

Panik butonu uygulamasının devam ettiğini yerine bir sistem oturtulmadan bitirilmeyeceğini vurgulayan İslam, "Ama pilot uygulamanın sonuçlarını aldık. Belli oranlarda etkili panik butonu, ancak uzmanların geldiği nokta şu, bundan çok daha etkili elektronik takip sistemleri var ve Türkiye'de uygulanıyor. Bunu geliştirip Türkiye'de yaygınlaştırmak bundan çok daha etkili olan diğer elektronik takip sistemlerine bir geçiş iyi bir revizyon olur düşüncesi hakim oldu. Onun için biz sistemi ortadan kaldırmıyoruz, revize ediyoruz. Revize ederken de farklı bir biçimi kullanmaya başlayacağız." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER