Avukatlar İzmirde Adalet Aradı

İzmir’de gerçekleştirilen mitingde Avukatları hedefe koyanların bir gün mutlaka yargılanacağı ve bu düşmanlığın hesabını vereceği vurgulandı.

Avukatlar İzmirde Adalet Aradı
banner3

Türkiye’nin dört bir yanından gelen avukatlar, baro başkanları, yargıçlar ve savcılar, İzmir’de düzenlenen “Türkiye Adaletini Arıyor Mitingi”nde buluştu.
Türk Hukuk Tarihine adını yazdıran mitinge Sakarya’dan da katılım oldu. Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan ve Baroya bağlı avukatlar da mitinge iştirak etti.
“KARANLIK CİNAYET AYDINLANINCAYA KADAR PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
Yoğun katılımla gerçekleşen mitingde, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz rahmetle anılırken, cinayetin oldukça karanlık bir cinayet olduğu, bağlantıları ortaya çıkarılıncaya kadar peşinin bırakılmayacağı ve mutlaka hesabının sorulacağı vurgulandı.
Mitingde ayrıca, hemen her durumda avukatları hedefe koyan tutum ve açıklamaların esasen hukuku ve yargıyı hedef aldığını, bu vesile ile esasen halkın hak arama hürriyetinin elinden alınmak istendiği vurgulandı.
“DİMDİK AYAKTA DURACAĞIZ”
Avukatların tarihten bu yana hak ve özgürlüklerin teminatı olduğu ve bu teminatın devamı için hiçbir zaman tereddüt edilmeyeceği, hak ve özgürlükler için, hukuk için, adalet için mücadelenin hiçbir zaman tükenmeyeceği ve dimdik ayakta durulacağı belirtildi.
İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye Adaletini Arıyor Mitinginde, hak ve adalet yerini buluncaya kadar, hukuk Devlete hakim oluncaya kadar, halk ile birlikte büyük bir dayanışma ve birlik içinde hukuksuzluğa karşı konulacağı vurgulandı.
“HUKUK VE ADALETİ SAVUNMAKTA, ASLA ZAAFİYET GÖSTERİLMEYECEK”
Kim avukatları hedef gösterirse göstersin, kim hangi iftirayı atarsa atsın, Avukatların hak ve özgürlüklerin korunması ve halkın hukuk güvenliğinin sağlanmasından, barış ve huzur içinde bir toplum oluşturmaktan başka bir amacı ve ideali olamaz” denilen mitingde ayrıca, hangi parti iktidar olursa olsun, hukuk ve adaleti savunmakta asla zaafiyet gösterilmeyeceği ifade edildi.
“YARGILANACAK VE HESAP VERECEKLER”
Mitingde son olarak “Bugün ülkede yepyeni bir hukuk mücadelesi başlıyor ve bu daha başlangıçtır diyoruz” ifadesi kullanıldı ve “Bugün avukatları hedefe koyanlar mutlaka yargılanacaklar ve bu düşmanlığın hesabını vereceklerdir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2015, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER