banner28

Atamayı Yüce Değil Ankara Yapacak!

İbrahim Pehlivan’ın görevden ayrılması sonrasında atama yapılması beklenen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter kadrosuyla ilgili karar için gözler Ankara’da.

Atamayı Yüce Değil Ankara Yapacak!
banner3

31 Mart Yerel Seçim Sonuçlarına göre Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem Yüce, göreve geldiği günden bu yana kadrosunu şekillendirdi. Geçtiğimiz haftalarda yapılan bir programla kadrosunu basına tanıtan Büyükşehir Belediyesi’nin iki numaralı ismi ise hala belirlenmedi. 10 yıldan bu yana Genel Sekreter olarak görev yapan İbrahim Pehlivan’ın görevden ayrılması sonrasında bu makama atama yapılması bekleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Genel Sekreter makamına halen atama yapılmadığı için kamuoyunca eleştirilse de bu atamanın kendisinin sorumluluğunda olmadığı öğrenildi. TBMM Büyükşehir Belediyeleri Kanunu’nun 22. Maddesinde yer alan ‘Genel sekreter, İçişleri Bakanı tarafından atanır’ ibaresi durumu net olarak ifade ediyor.

MedyaRota’nın edindiği bilgilere göre Başkan Yüce, Genel Sekreterlik makamı için birkaç farklı ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirdi; ancak tasarruf yine Erdoğan’ın olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onay verdiği isim ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanacak. Genel Sekreterlik makamına şuanda Ali Oktar vekalet ediyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER