Atabek, "Tarım İçin Ciddi Bir Hedef Var."

Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Ticaret Borsası’na yaptığı ziyarette Sakarya’nın önemli ekonomik faaliyetlerinden önde gelen tarım ve hayvancılık sektöründe daha etkin üretimin gerçekleşmesi konusunda Ticaret Borsa’sını desteklemeye devam edeceklerini söyledi

Atabek, "Tarım İçin Ciddi Bir Hedef Var."
banner3

Eski Bakan Yardımcısı ve Ak Parti’den Sakarya Milletvekili aday adayı olan Çiğdem Erdoğan Atabek, sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirme toplantılarını sürdürüyor. Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Çiğdem Erdoğan Atabek, Borsa’nın önde gelen ekonomik faaliyetleri arasında canlı hayvan, fındık, mısır, süpürge otu, patates, soğan ve kabak çekirdeğinin Sakarya ekonomisi açısından daha etkin hale getirilmesi için çalışmaları destekleyeceklerini söyledi. Atabek, “Hükümetimizin 2023 hedefleri arasında tarım sektörü için de çok ciddi bir hedefi var. 2023 yılında dünyanın en büyük beş tarım ekonomisinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya’nın tarım üssü haline gelmesinin önünün açıldığını ifade eden Atabek, Sakarya ekonomisinde sanayi ve hizmet sektörünün hızla gelişmesine rağmen tarım ve hayvancılığın önemini korumaya devam ettiğini belirtti. 

Atabek, “Sakarya, tarım alanında önemli bir değere sahiptir ve bir üs durumuna gelecektir. Başbakanımız, İl Kongremize geldiğinde fındık üretiminin destekleneceğinin müjdesini verdi. Bu destekler yeni tarım projeleri ile devam edecektir. Tarımın desteklenmesi, katma değeri artan tarım ürünlerinin pazarlanması ile Sakarya ekonomisi, mevcut durumundan daha yüksek bir seviyeye ulaşacaktır. Ticaret Borsamız, var olan tarım ekonomisi hareketliliğini daha da artıracak kilit noktalarından biri olma konumunu koruyacak ve geliştirecektir. Sektörel bazda sizlerin hükümetimizle işbirliğiniz, sektör gözlemleri, geliştireceğiniz projelerin her biri, Sakarya’mızın gelişmesini hızlandıracaktır” şeklinde konuştu.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete ise “Borsamız üreticiye, tüketiciye, tüccara ayrı ayrı hizmet vermekte ve günlük fiyatların teşekkül etmesini sağlamaktadır. Tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmaları destekliyor, daha arttırılması bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER