Atabek, "Sakarya'nın Hizmetindeyiz"

Bakan Yardımcısı Atabek, Sakarya’da gerçekleştirdiği koordinasyon toplantıları kapsamında, ilçelerdeki çalışmaları masaya yatırdı.

Atabek, "Sakarya'nın Hizmetindeyiz"
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya’nın Kuzey Bölgesi’ne adeta çıkartma yaptı. Bakanlık Bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantılara ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ilçe daire müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanları da katılarak, ilçelerdeki çalışmalar ve talepler değerlendirildi.

TÜM İLÇELER TARANACAK

Sakarya’nın tüm ilçelerinde detaylı bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Çiğdem Atabek, “Sayın Bakanımızın talimatıyla Sakarya’da başta bakanlığımızla ilgili konular olmak üzere, tüm konularda yapıcı adımlar atmak amacıyla çalışmalara başladık. İlçelerimizi tek tek ziyaret edip Kaymakamlarımızdan, Belediye Başkanlarımızdan ve İlçe Başkanlarımızdan bölgeyle ilgili bilgi ve taleplerini alıyoruz. Bu çalışmalarımızı daha sonra Sayın Bakanımızın başkanlığında il üst düzey toplantısında masaya yatırıp, Sakarya’mızın her alanında atılması gereken adımların hızla atılmasını sağlayacağız. Bizler Sakaryalıların hizmetindeyiz. “ açıklamalarında bulundu.

SAKARYA PİLOT

Atabek, Sakarya’nın Aile Sosyal Destek Programı’nda pilot bölge seçildiğine dikkat çektiği konuşmasında, “dezavantajlı diyebileceğimiz vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir projeyi de hata geçiriyoruz. Bu kapsamda sosyal hizmet görevlilerimizdesteğe ihtiyacı olan ailelerimizle yüz yüze iletişime geçerek, onların sorunlarıyla bizzat ilgilenip çözüm üretecekler” dedi.

Bakan Yardımcısı Atabek, güne Sögütlü’yle başladı, Söğütlü Kaymakamlığı’nda brifing aldıktan sonra, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve Söğütlü Belediye Başkanlığını ziyaret eden Atabek, daha sonra Ferizli Kaymakamlığını , Ferizli Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ve Ferizli Belediye Başkanlığı’nda da ziyaretlerde bulundu.  Atabek, daha sonra Karasu ve Kocaali İlçeleri’nde de benzer toplantılar gerçekleştirdi.

Koordinasyon toplantıları bu hafta Hendek, Akyazı, Karapürçek, Kaynarca ile devam edecek.Daha sonra da diğer 8 ilçe tamamlanarak Bakan Ayşenur İslam’a rapor sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER