Çiğdem Atabek O Hesaba Dava Açtı

Aile ve Sosyal Politikalar eski bakan yardımcısı, siyasetçi Çiğdem Erdoğan Atabek sosyal medyada kendisi hakkında yazılan asılsız ifadeler için dava açtı.

Çiğdem Atabek O Hesaba Dava Açtı
banner3

Sosyal Medya sitesi Twitter’da kendisi hakkında yazılan ve gerçekle alakası olmayıp iftira niteliğindeki paylaşımlar için suç duyurunda bulunan Çiğdem Erdoğan Atabek paylaşım yapan sahte hesabın kimliğine ulaşılıp hakkında gerekli işlemin yapılması ve de yazılan paylaşımlara erişimin kapatılmasını talep etti.

 

Sakarya 2. Sulh Ceza hakimliğine avukatı aracılığı ile başvuran Çiğdem Erdoğan Atabek mahkemeye sunduğu dilekçe de yazılanların gerçeği yansıtamadığını, sahte adla yazan kişinin iftira ettiğini ve de paylaşımların kişilik haklarını ihlal edici nitelikte olduğunu beyan etti.

Atabek’in başvurusunu değerlendiren mahkeme şikayeti işleme alarak sosyal paylaşım sitesindeki içeriklere erişim yasağı yönünde karar verdi. Diğer yandan bahsi geçen sahte hesabı kullanan kişinin gerçek kimliğinin bulunması için mahkemece çalışmalara başlanıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER