banner28

Atabek ‘Bu Öneriyi CHP Genel Merkezine Sundunuz mu?’

TBMM Genel Kurul Salonunda konuşan Milletvekili Atabek, CHP’nin meclise getirdiği önergeyle ilgili “Şunu sormak istiyorum bu öneriye imza atan CHP’li milletvekili arkadaşlarım; Özlem hanıma gösterilen sözlü şiddet eyleminden sonra kendi genel merkezlerinize de benzer bir öneride bulunmuş muydunuz?” dedi.

Atabek ‘Bu Öneriyi CHP Genel Merkezine Sundunuz mu?’
banner3

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, TBMM Genel Kurulunda partisi adına söz alarak CHP’nin verdiği kadına şiddetin araştırılması önergesini eleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un geçtiğimiz hafta AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e sözlü saldırıda bulunmasını hatırlatan Atabek, önergeyi manidar bulduklarını dile getirdi. Atabek’in konuşması sonrasında önerge mecliste oylandı. AK Partili Milletvekillerinin oyuyla CHP’nin önergesi reddedildi.

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Daha geçen hafta CHP Grup Başkanvekilinin AK Parti Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin’e ‘bu kadına haddini bildirin’ diyerek uyguladığı sözlü şiddet sonrası bu öneriyi meclise getirmeniz son derece manidar. Şunu sormak istiyorum bu öneriye imza atan CHP’li milletvekili arkadaşlarım; Özlem hanıma gösterilen sözlü şiddet eyleminden sonra kendi genel merkezlerinize de benzer bir öneride bulunmuş muydunuz?” ifadelerini kullandı.

Şiddet karşısında dört ana başlık altında çalışma yaptıklarını belirten Atabek, “Biz AK Parti olarak şiddet nereden gelirse gelsin kime gelirse gelsin her zaman şiddet eyleminin karşısında bir duruş sergilemekteyiz. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle şiddeti bir insanlık suçu olarak görüyor sıfır tolerans ilkesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER