ASPİM'de Yemin Heyecanı

ASPİM'de görevli memur adayları asaletleri alarak görevlerine başladı.

ASPİM'de Yemin Heyecanı
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda, geçtiğimiz yıl göreve başlayan aday memurlar, asaletlerinin tasdiklenmesinin ardından yemin ederek asil memurluk görevine başladı.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen yemin törenine İl Müdürü Mutlu Işıksu, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ve aday memurlar katıldı.
 
657 Sayılı Devlet memurları Kanununa göre 1 yıllık adaylık süresini tamamlayarak asil memur olmaya hak kazanan memurlara hitap eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu konuşmasında şu sözlere yer verdi :
 
“Biliyoruz ki bugün sizlerin en mutlu günü, sizlere yüzünüzdeki bu gülümseme ve kalbinizdeki görev aşkıyla hizmet edeceğiniz uzun bir meslek yaşamı diliyorum. Türk milletinin milli, manevi, ahlaki değerlerini koruyacağınıza, kanunları milletin hizmetinde, her vatandaşımıza eşit ve tarafsız olarak uygulayacağınıza, Bakanlığımızın hizmet modellerini vatandaşlarımızla en güzel şekilde buluşturacağınıza yürekten inanıyorum. Şanlı Türk bayrağımızın üzerine edeceğiniz bu yemini sadece meslekî yaşamınızda değil, günlük hayatınızda da ömür boyu inanarak uygulayacağınızı düşünüyorum. Bu vesileyle hepinizi tebrik ediyor, memuriyetinizin hem şahsınız hem de kurumumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER