Asırlık Çınara Bakanlı Program

Erenler Belediyesi tarafından Hafız Hasan Hoca için düzenlenen 10. Şükran programına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’da katıldı.

Asırlık Çınara Bakanlı Program
banner3

Hafız Hasan Hocanın bugün 108 yaşında yaşamını sürdürdüğü Erenler İlçesinin Büyükesence mahallesinde Orhan Camii bahçesinde düzenlenen 10. Şükran programına; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Mustafa İsen, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağ, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz çok sayıda protokol üyesi, Hasan Hocanın talebeleri ile birçok vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen Program, Kuranı Kerim okuma yarışmasında okuma birincisi olan Sakaryalı Hızır Özkök tarafından okunan Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. Hafız Hasan Hocanın öğrencilerinin anılarını paylaştıkları konuşmalarla ve kasidelerle devam eden programda Erenler İlahi Grubunun seslendirdikleri ilahiler davetlileri mest etti.

Cavit Öztürk’ten Hasan Hoca’ya teşekkür

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk konuşmasında “Toplumları ayakta tutan bir takım temel dinamikler vardır.Ulema hem hakanı hem de halkı ayakta tutmakla yükümlüdür. Halk onlardan beslenir . Medeniyet onların emekleri üzerine inşa edilir. İşte bu ulema takımı bizim tarihimizden bugünümüze hep bu sorumlulukla hareket etmiştir. Bin yıllık tarihimizin de en önemli mihenk taşı olmuştur.İşte son 1 asırdır bu toprakları mayalayan, onun çilesini kendi bedeninde hapsedip,  eritip, dışarıya güzelliklerini sunan bu güzel insan  Hafız Hasan Hocamız. Bir an bile bu çileden bu mücadeleden vazgeçmemiş, koskoca bir ömrü, bu toprakların ve İslam Medeniyetinin yeniden dirilmesi adına vakfetmiştir. Bizde Erenler olarak bu toprakların yetiştirdiği bu güzel insana hiçbir bedeli olmasa da karşılığı bulunmasa da Hocamızın bu mücadelesinin, onu her sene anarak ona şükranlarımızı sunarak ve  bir araya gelerek kutluyoruz.Huzurlarınızda Hocama  bir dava adamına, bir medeniyet sevdalısına, 108 yıldır çekmiş olduğu çilelere rağmen vazgeçmeyen, yılmayan, yenilmeyen adama teşekkür ediyor hepinize Allah’a ısmarladık diyorum” dedi.

 

“Ümeranın yanında Ulema güzeldir”

AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Mustafa isen ise yaptığı selamlama konuşmasında; “ Bizim tarihimizde idarecilerle ulema yanyana el ele olduğu zaman herşeyin çok iyi gittiğini biz çok iyi biliyoruz. Fatih’in yanında daime bir Akşemsettin vardı. Ümeranın yanında ulema güzeldir. Ama ümeranın kapısında ulema olmamak kaydıyla. Hasan hoca bu bölgede çok sayıda insanın dini hayatla tanışmasına vesile olmuş, çok sayıda insan yetiştirmiş. Bu gayretlerinden dolayı hepimiz kendisine şükranız. Allah sağlıklı nice ömürler versin” dedi.

 

 

 

“Bizim Medeniyetimiz, barış medeniyetidir”

Yoğun programına rağmen Şükran Programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise yaptığı konuşmada; “Bizim medeniyetimiz insanın gönül pınarlarını açan içine sükunet sulh barış veren bir medeniyet.  Bu medeniyetin ayakta kalmasınıda değerli hocamız ve onun gibi pekçok mübarek insanın çalışmalarını, öğrenci yetiştirmelerini, nesilden nesile bir bilgiyi aktarmalarına borçluyuz. Haklarını bizlere helal etsin. Ne olursa olsun bizim medeniyetimizin temelinde kulaktan kulağa gönülden gönüle geçen bir eğitim sisteminin çok büyük bir yeri ve faydası vardır. Çünkü sadece sözü değil hali ve tavrı da anlamaya vesile olur. Hocamıza, onun yetiştirdiği bütün talebelere ve hocalarımıza hürmetlerimi arz ediyorum. Hocamıza hayırlı sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Programın sonunda tüm katılımcılara Erenler Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 02:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER