Arifiye Kaymakamlığı'ndaki Mescidin İçler Acısı Hali

Arifiye Kaymakamlığı'nda bulunan, yetkililerin ve vatandaşların ibadet etmek için kullandığı mescidin görüntüleri şok etti. Whatsapp ihbar hattımıza gelen görüntülerde, mescidin kullanılamaz halde olduğu dikkat çekiyor. İşte haberin detayları…

Arifiye Kaymakamlığı'ndaki Mescidin İçler Acısı Hali
banner3

Whatsapp İhbar Hattı: 0264 271 68 68 

Arifiye Kaymakamlığı’nda bulunan ortak mescit çalışanlar tarafından kullanılıyor. İbadetlerini gerçekleştirmek için mescidi kullanmak isteyen çalışanlar, düzensiz ve ibadet yapmaya uygun olmayan bu alandan şikayetçi! Özellikle temizlik kurallarının eksiksiz olması gereken mescit, kirli, dağınık, rutubetli görünümü ile ihtiyaçları karşılamaya yetmiyor.

Namaz Kılmak İçin Alan Yok

Namaz kılmak için yeterli alan olmayışı, duvarlarda rutubet ve küf olduğu ayrıca mescitte olmaması gereken; temizlik malzemeleri, deterjanlar, kutular, bidonlar, fazla eşyalar olduğu görülüyor. Yetkilelerden bir an önce mescidin iyileştirmesini talep eden memur ve vatandaşlar konuya ilişkin şikayetlerini dile getirdiler.

Abdest Almaya Bile Yer Yok

Çalışanların sitem ettiği bir diğer konu ise abdest alacak bir yerin olmaması. Bu konuya ilişkin derhal bir çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar şikayetlerini ilettiler.

İşte O Görüntüler

Durumdan şikayetçi olan bir vatandaşın Whatsapp ihbar hattımıza attığı bu görüntüler mescidin durumunu anlatır nitelikte. İşte bahsi geçen mescit görüntüleri:

mescit

mescit görüntüleri

arifiye mescit

arifiye kaymakamlığı mescidi

Bu şikayetlerin üzerine Arifiye Kaymakamlığının harekete geçmesi ve onlarca insanın kullandığı ibadethaneyi yenileyerek hizmete sunması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER