APEK'ten Akyazı Yatırımı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Akyazı İlçesi’nde satış mağazası açtı. 2495 m2 alan üzerine kurulan satış mağazasının 674 m2 si depo, 72 m2 ise idari bina olarak hizmet verecek.

APEK'ten Akyazı Yatırımı
banner3

Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Özer, AK Parti milletvekili aday adayı Ahmet Orhan,  APEK Yönetim Kurulu  ve çok sayıda çiftçinin katıldığı satış mağazasında çiftçinin ihtiyacı olan her ürün yer alıyor. APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya,  açılışta yaptığı konuşmada; “Kooperatifimiz ortakları olan üreticilerimiz tüm ihtiyaçlarını satış mağazamızdan karşılayabilecekler.  Gübre, ilaç, lastik, zirai alet ve makinelerin yanında mazot satışımızda başlamıştır” dedi.

Kooperatifin 1951 yılında kurulduğunu ve bugün Sakarya dahil 6 ilde 19 satış mağazası ile faaliyet gösterdiğini söyleyen Başkan Aya, “Kooperatifimiz 2014 yılında ortaklarına 60 milyon TL hizmet sunmuştur. Tarımsal alanda ve ortaklarının üretmiş olduğu  ürünleri değerlendirme noktasında her zaman ortağının yanında olmuştur. Ortaklarının daha kaliteli ve verimli tarım yapabilmelerini sağlamak amacıyla Toprak, Su ve Yaprak Analiz Laboratuvarını kurmuştur. Ortaklarının üretmiş olduğu daneli mısır silajını 3 yıldan buyana ortaklarında almakta ve paketlemektedir. Ortakları ile sözleşmeli tohumluk buğday üretimi yapmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Aya, kooperatif olarak yaptıkları yatırımları da tek tek  anlatırken, bölgelerinde toplam 131 arsanın da kooperatif bünyesine kazandırıldığını kaydetti. Konuşmanın ardından  satış mağazasının açılışı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER