Alperenlerden SAÜ Çıkarması

Spor Bilimleri Aktif Yaşam Kulübü'nün desteği ile Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Sakarya Şubesinin gerçekleştirdiği , Muhsin Yazıcıoğlu ve Türk İslam Mefkuresi konulu konferans Sakarya Üniversitesi kongre merkezinde yoğun bir katılım gerçekleşti..

Alperenlerden SAÜ Çıkarması
banner3

Alperen Ocakları Sakarya Şubesi tarafından Sakarya Üniversitesi kongre merkezinde düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu Ve Türk İslam Mefkuresi konulu konferans  Araştırmacı Yazar Servet Turgut'un konuşmacı olarak katılımları ile gerçekleşti. 

Düzenlenen gecenin protokolünde tanıdık isimler gözlerden kaçmadı. Onur konuğu olarak katılan Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Serkan Tüzün başta olmak üzere Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Avukat Ali Rıza Acartürk ve STK'lar ön sıralarda yerlerini aldı. Katılan STK'lardan SAGEP üyesi olan; MTTB, Genç TÜMSİAD ve Genç MÜSİAD yönetim kurullarının yanı sıra BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli ve yönetimi de geceye destek verdi.

Sakarya Çocuğu'nun Adam Satmaz Tavrı
Yoğun bir katılım ile gerçekleşen konferansta, katılımcıların fazlalığı nedeni ile bir çok konuk konferansı ayakta izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gece Alperen ocaklarının hazırladığı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Yazıcığlu'nun hayatını anlatan bir slayt gösterisi ile devam etti. Ardından kürsüye çıkan Alperen Ocakları Üniversite Başkanı Emin Alişan gecenin anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Alişan'ın ardından söz alan  Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün ise Alperen Ocakları Sakarya İl Başkanı Erdem Ercan ile dostluğundan kesitler vererek sözlerine başladı. Tüzün'ün " Sakarya çocuğu'nun adam satmaz tavrının defalarca kez bizzat şahidi oldum. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun dahil takdirini kazanmış bu gençlerin bugün burada düzenlenen bu konferanslar ile başarılarına bir kez daha şahit oluyoruz. " cümleleri geceye damgasını vurdu.

Yazıcıoğlu Bir Dava Adamıydı 
Konuşmasının devamında Servet Turgut'un Muhsin Yazıcıoğlu  nazarındaki önemine de değinen Tüzün, kürsüyü araştırmacı yazar Servet Turgut'a bıraktı. Konuşmalarına Yazıcıoğlu ile anılarından bahsederek başlayan Turgut sözlerinin devamında, Yazıcıoğlu'nun bir parti ve siyaset adamı olarak devşirilmeye çalışılmasından yakınarak şu sözleri kullandı. " Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu bir parti veya siyaset adamı değildir Yazıcıoğlu bir dava adamıydı. Görüşleri, dış politikaya bakışı, siyasi hayatı ve çevreye karşı saygısı ile her kesimin örnek aldığı bir adamdı. O davası için yaşadı ve hiç bir zaman oy kaygısı gütmedi. Milletini ve değerlerini her zaman her şeyin üstünde tuttu. " diyerek birlikte yaşadıkları anılarını anlattı. Katılımcıların konuşmalarının ardından Servet Turgut'a ve Serkan Tüzün'e plaket taktim edildi. 

"Tribünlerden Külliyelere"
Gecenin sonunda  Sakarya Üniversitesi Alperen Ocakları yönetimi alkışlar eşliğinde araştırmacı yazar Servet Turgut'a "Tribünlerden Külliyelere" yazan bir Sakaryaspor forması hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER