banner28

Allah Yazılı Pide Haberi Çarpıtma!

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, bazı basın organlarında yer alan ‘Üzerinde Allah yazılı pideyi yediler’ haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Allah Yazılı Pide Haberi Çarpıtma!
banner3

AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısının ardından AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı üyelerinin bulunduğu iftar sofrasında bulunan Arapça Allah yazılı pide, bazı basın organlarında ‘Üzerinde Allah yazılı pideyi yedirdiler’ şeklinde yer almıştı.

 

Hatta Doğan Grubu’nun haberine göre, pidenin 3te birin protokolün yediği kalanının da ikram edildiği iddia edilmişti.

 

Haberin kasıtlı şekilde çarpıtıldığını belirten Başkan Kılıç, pidenin yenmediğini, fark edildiği anda geri gönderildiğini belirtti.

 

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

 

Danışma meclisi toplantımızın ardından iftar yemeğimize ezan okunmasına 5 dakika kala geçtik. Sofraya oturduktan bir dakika sonra da pide geldi. Pidenin üzerindeki Arapça Allah yazısını fark etmemin ardından kaldırılmasını istedim. Pide de yenilmeden kaldırıldı.

İl Başkanı Kılıç’ın açıklamalarından sonra haber vatandaşların arasında “Doğan Haber Ajansı ve Paralel Medya’nın bir haberi daha yalan olduğu ortaya çıktı.” şeklinde yorumlara neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER