banner28

Ali İnci Anneler Gününü Kutladı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Anneler Günü'nü kutladı. İnci açıklamasında şöyle dedi:

Ali İnci Anneler Gününü Kutladı
banner3

  “Anneler, taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa canını, kalbini ve sadece kendisine özgü hislerini de katan kişidir. Dünyanın en güzel, en temiz, en masum duygusu hiç şüphesiz anneliktir."

Unutmamalıyız ki, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır.

Yine tarih boyunca milletine yol gösteren önderlerin, kahramanların yetişmesinde de bilge anneler çok ayrı bir yere sahiptir.

Anneler Günü, bu sevgi ve saygının ifadesi olarak anlamlıdır. Annelerimizin aynı zamanda bir kadın olarak siyasette, ekonomide ve diğer bütün toplumsal alanlarda daha etkin olması en büyük arzumuzdur. Kadınlarımızın etkinliği demokrasi, saygı ve hoşgörü kültürümüzüde hiç kuşkusuz  geliştirecektir.

Bir Annenin çocuklarına gösterdiği fedakarlığın sınırsızlığı, aslında topluma karşı da bir fedakarlıktır. Ailenin çekirdeği olan kadın olmadan, anne olmadan, sosyal barışın ve hatta evrensel barışın korunması mümkün değildir. Aileyi aile yapan yegane gerçek, annenin cefasıdır, vefasıdır. Bu, kimsenin inkar edemeyeceği ilahi bir hakikattir.

Bu vesileyle; Fedakarlıklarla ve sabırla dünyanın en yüce görevini yerine getiren her biri birer sevgi sembolü olan bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor,kendilerini  saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER