banner28

Akyol'dan Hayır'cı Baroya Tepki

AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Av. Sezai Akyol, Sakarya Barosunun Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile yaptığı salon programına tepki gösterdi.

Akyol'dan Hayır'cı Baroya Tepki
banner3

Baronun kimliği ile birçok ilde referandum için 'Hayır' çalışmaları yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bugün Sakarya Barosunun organize ettiği program ile Orhangazi Kültür Merkezine geldi. Baro kimliği ile 'Hayır' propagandası yapılması vatandaşların tepkisini çekerken AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Sezai Akyol da kendisine ait twitter hesabından açıklama yaptı.

Kurumsal kimlik ile hayır propagandası yapılmasına tepki gösteren Akyol'un açıklaması şu şekilde; Mensubu bulunduğum Sakarya Barosunun kurumsal kimlikle referandumda hayır kampanyası yürütmesini şiddetle kınıyorum. Baroların asli görevi meslek sorunları ile ilgilenmek ve kamuoyunu tarafsız bir şekilde bilgilendirmektedir. Barolar birliği başkanı Sayın Feyzioğlunun yanında siyasi bir kişi ile bu çalışmayı yapması daha da vahimdir. Kişilerin şahsi olarak evet veya hayır çalışmasını saygıyla karşılamakla beraber bu tarz kurumsal çalışmalar kurumları yıpratır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER