Akyazı'da Kar Sınavı

“Kar mücadelesinde ciddi bir şekilde mücadele eden ve başarılı bir sınav veren Akyazı Belediyesi”

Akyazı'da Kar Sınavı
banner3

Kar mücadelesinde ciddi bir şekilde mücadele eden ve başarılı bir sınav veren Akyazı Belediyesi 70 mahallesinde toplamda 617 kilometrekarelik alanı 5 kepçe 2 greyder 1 kar küreme aracı ve 20 personel ile aralıksız olarak temizliyor.

 

“Akyazı'nın 70 mahallesinin yollarını tüm kar yağışının olduğu günlerde ulaşıma açık tuttular”

 

Akyazı genelinde havaların soğuması ile birlikte teyakkuza geçen ve erkenden önlem almaya başlayan Akyazı Belediyesi kar ile mücadele çalışmaları kapsamında ilk kar yağdığı günden itibaren ekiplerini hazır bulundurarak Akyazı'nın 70 mahallesinin 617 kilometrekarelik alanı ve yollarını tüm kar yağışının olduğu günlerde ulaşıma açık tutarak ciddi bir kar sınavını başarı ile geçti.

 

“Toplam 180 ton tuz’un 100 tonunu ekiplerimiz, 80 tonunu halkımız aracılığıyla dağıtıldı.”

 

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan " Kar mücadelesini gece gündüz sürdüren Akyazı Belediyesi teknik ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü bu sınavı başarı ile geçmemizi özverili çalışmaları ile onlar sağladı teknik ekiplerimiz kar yağışının ilk gününden son gününe kadar ve bu gün de dâhil olmak üzere 5 kepçe 2 greyder ve 1 kar küreme aracı 20 kişilik ekiple birlikte Akyazı genelinde yol açma, kar küreme, 100 ton tuz serimi işlemi yaptılar. Akyazı Belediyesi olarak ayrıca kar yağışı esnasında da isteyen vatandaşlarımıza da 80 ton tuz dağıttık ve vatandaşlarımızın da dilediği yerlere de tuz sererek yolların açık tutması sağladık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER