Akyazı'da kar mücadelesi gece gündüz devam ediyor

Akyazı Belediyesi İlçede büyük bir şekilde etki gösteren yoğun kar yağışına karşı önlemlerini ve çalışmaları gece gündüz aralıksız olarak ilçe genelinde sürdürüyor.

Akyazı'da kar mücadelesi gece gündüz devam ediyor
banner3

İlçe genelinde tüm mahallelerde yoğun bir şekilde yağan kar yağışının etkisi ile kapanan yolların açılması ve trafik akışının güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için gece boyunca tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdüren Akyazı Belediyesi teknik ekipleri ilçe genelinde ulaşımın düzgün sağlanabilmesi için bu çalışmalarına hiç ara vermeden özellikle  ana yollar üzerinde greyder ve kepçelerle yol açma, don olayına karşı da önlem olarak tuzlama çalışmalarını da dün geceden beridir aralıksız olarak devam ediyor.

 

Gebeş'ten Dokurcun'a kadar İlçenin hemen her noktasında ve her mahallesinde aynı anda kar küreme çalışmalarını sürdüren bir çok kepçe ve greyderler ilçe genelinde kapalı hiç bir mahalle ve belde yolu kalmaması için yoğun bir şekilde kar mücadelesini sürdürürlerken sık kullanılan ana yollar üzerinde tehlikeli olacak alanlarda da görevli ekipler hazır halde nöbet bekliyor ve sürekli olarak tuzlama ve yol açma çalışması yapıyorlar. Resmi binaların bahçelerinde, Camiiler, okul yolları ve güzergahlarında da kar çalışması kapsamında aralıksız olarak kar küreme çalışması yapılıyor.

 

Yaya trafiğine de önem veren Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü teknik ekipleri özellikle yayalar tarafından sık kullanılan sokaklar ve caddelerde de kaldırımların yaya yürüyüşüne engel olmayacak şekilde kardan temizlenmesi ve yürüyüş yolları açılması çalışmasını yürütüyorlar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER