banner28

AKYAZI BELEDİYESİNDEN TÖREN ALANINDA PEYZAJ ve BAKIM ÇALIŞMASI

Akyazı Merkezi'nin sembolü ve vitrini olan Akyazı Tören alanını bakıma alan Akyazı Belediyesi tören alanında komple bakım, onarım, tamirat peyzaj çalışmalarına başladı.

AKYAZI BELEDİYESİNDEN TÖREN ALANINDA PEYZAJ ve BAKIM ÇALIŞMASI
banner3

Akyazı'nın merkezinde bulunan ve her gün yüzlerce insanın yanından geçtiği Akyazı'nın adeta sembolü haline gelmiş olan Akyazı Tören alanı yağmurlu havalar, mevsim değişiklikleri ve özellikle kısa bir süre önce Atatürk heykelinde başlayan boya dökülmelerinin ardından harekete geçen Akyazı Belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri Tören alanında Ot biçme, Peyzaj, bakım onarım, tamirat ve boya işlemlerine başladı. Heykelin bulunduğu alanı bakım şeridi ile kapatan Akyazı Belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü kısa bir süre içerisinde tören alanını baştan sonra bakım ve onarım ile yenileyerek kışa hazır hale getirecek.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan "Akyazı'mızın sembolü tören alanımızda ekiplerimiz düzenli olarak ot biçme ve peyzaj çalışmaları yürütüyorlardı fakat mevsimsel değişikliklerde bu gibi alanlarda daha kapsamlı bakım gerekiyor. Sıcak ve soğuk havaların da etkisi mevsimsel değişikler sonucunda boyalarda dökülmeler, ağaç dallarında kırılmalar gözükebiliyor  ayrıca orada bulunan toprağın havalandırılması gerekiyor, ağaçların bakımları, peyzaj işlemleri Atatürk heykelinin bakımı gibi detaylı ve kapsamlı bir çalışma için ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyorlar kısa bir süre içerisinde de Akyazı'mızın sembolü tören alanımızı yeni, bakımlı görünümüne kavuşturacaklar "dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER