Akyazı bakım ve rehabilite işlemine devam ediyor!

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce evsiz kalmış sokak hayvanlarını soğuk kış şartlarına bakılmaksızın besleme yiyecek temin etme ve toplama hizmetine kaldığı yerden aralıksız olarak devam ediyor.

Akyazı bakım ve rehabilite işlemine devam ediyor!
banner3

Sibirya üzerinden gelerek Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası ile birlikte başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte sahipsiz sokak hayvanlarının yiyecek bulamamasından dolayı ilk kar yağdığı günden beridir harekete geçen Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri kış şartlarından insanlar kadar etkilenen sahipsiz sokak hayvanlarını da sahiplenerek daha önce toplanmış ve rehabilite işlemleri yapılmış bir şekilde yeniden doğaya salınan aşılı ve Küpeli Sokak hayvanlarına yiyecek et ve su gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklara yiyecek ve su bırakıyor.

“Sokak Sokak gezilerek sahipsiz sokak hayvanları besleniliyor"

Yoğun Kar ve soğukla mücadele veren Akyazı Belediyesi bir yandan da Sağlık işleri müdürlüğü personeli ile birlikte sokak sokak gezerek sahipsiz sokak hayvanlarını bularak yiyecek et bırakıyor sağlık durumu kötü olan yada aşısız olan hayvanları da bakım ve rehabilitasyon için topluyor.

“Soğuk kış şartlarının çetin geçtiği şu günlerde sahipsiz sokak hayvanlarımıza sahip çıkıyor onları doğal ortamlarında besliyoruz.”

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ” Kış şartlarının gerçekten çok sert geçtiği şu günlerde sokaklarda yiyecek arayışında olan sahipsiz sokak hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Akyazı Belediyesi olarak sahipsiz sokak hayvanlarımıza sahip çıkıyor onları doğal ortamlarında sağlık işleri müdürlüğü ekiplerimizce sokaklarda buluyor temel yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak üzere yaşadıkları ortama yiyebilecekleri et ve yemleri bırakıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER