Akman Diyarbakır’da! Evlat Hasreti ile yanan Annelere Desteğe Gitti

Meclis üyesi Nilgün Akman evlatları için eylem yapan annelere destek için Diyarbakır’a gitti. Aileler ile görüşen Akman gazetecilere yaptığı açıklamada "Herkes annesinin kucağında, anne de çocuğunu koynunda ister. Onun için çocuklarımızı rahat bıraksınlar. Çocuklarımızdan ellerini çeksinler.” Dedi.

Akman Diyarbakır’da! Evlat Hasreti ile yanan Annelere Desteğe Gitti
banner3

Akman Diyarbakır’da
Adapazarı Meclis Üyesi Nilgün Akman Diyarbakır’da evlat hasreti ile yanan Annelere destek için nöbet tutan annelere desteğe gitti. Akman ve beraberindeki Nurten Çakar ile Didem Bozoğlu nöbetteki anneler ile tek tek görüşerek onlara metanet, sabır diledi ve tez zamanda kaçırılan, kandırılan ve dağa çıkarılan evlatlarına kavuşmaları için dua etti.

Diyarbakır’da HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ve sayıları her gün artan ailelere Sakarya’dan destek olmak adına oraya giden Akman yaptığı açıklamada “Burada görüyoruz ki evlat hasreti ile yanan ailelerimiz var. Kandırılarak, kaçırılarak dağa çıkarılan evlatlarına kavuşma hayali ile burada bu aileler. Ben ve arkadaşlarım da, hiçbir farklı düşünce içerisinde olmadan bir anne olarak bu ailelerimizin yanında olduğumuz bildirmek adına Sakarya’dan geldik. Annelik çok ayrı çok kutsal bir şey. Ülkesi yok Milleti yok. Bana göre insan olmak benim için özel bir durum. Ben günlerdir uyku uyuyamıyorum. Sadece buraya gelip destek olmak adına. Elhamdülillah Rabbim nasip etti. İstedikleri zaman yine gelirim. Her türlü hem dualarımızla da hem maddi hem manevi  onların yanında olmaya devam edeceğiz. Lütfen vazgeçmesinler davalarından. Hiçbir çocuk zoraki olarak her hangi bir yerde alıkonmayı  hak etmiyor. Herkes annesinin kucağında, anne de çocuğunu koynunda ister. Onun için çocuklarımızı rahat bıraksınlar. Çocuklarımızdan ellerini çeksinler.” Dedi.


40 Aile Evlat Nöbetinde
Açıklamasını "Ailelerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Burada gördük ki çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, yetkililer de aileleri ziyaret edip destek oluyor. Münferit ve bireysel desteğin önemi çok daha önemli. Bu yüzden bu ailelerimize güç vermek destek olmak için imkanı olan gelip burada olsun. Destek önemli" diyerek sözlerini bitirdi.

 

Akman daha sonra ise sosyal medya da ziyareti ile ilgili şunları yazdı ;
"Bekler o anneler yaşlı gözlerinle bir umut içinde; Evladını özler yuva kurmuş gözlerine kaygı içinde, Dönmeyen yavrusunun yolunu gözler." 
"Hayatın yorgun yeniğidir, elleri titreyerek çocukları için gözyaşı döken anneler. Her sayfası kederle, hasretle karalanan bir hüzün defteridir bu annelerin yüreği. Ama ne hayat ne de Yaradan bağışlamayacaktır bunu reva görenleri."

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER