AKAR'DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR!

NetMedya ofisini ziyaret eden MHP Sakarya İl Başkanı Akar, “Ben Ferizli’nin Levent’ine, Nalköy’üne soğuk havada gidip milletten AK Parti adayına oy isterken sen neredeydin?(Ayhan Sefer Üstün)” dedi.

AKAR'DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR!
banner3

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İl Başkan Yardımcısı Oğuz Alkaş Medyarota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Akar, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Belediyelere Katkı Vermeye Hazırız”
Yerel seçimlerdeki Cumhur İttifakı ruhunun Sakarya’da aynı şekilde devam ettiğini belirten Akar, “Bizim yerel seçimlerde adaylarımız dahi belirlenmişti. Ancak iki parti genel merkezinin yaptığı ittifak sonucu adaylarımızı geri çektik. Her iki partinin de aday çıkarmadığı iller oldu. O dönemdeki mevcut başkanlıklara göre hangi partinin aday çıkaracağı belirlendi. Ancak diğer illere nazaran Sakarya’da farklı bir yaklaşımla Taraklı bize bırakıldı. Kalan 16 belediye için de hep birlikte sahada çalıştık. Şimdi de sahada vatandaşımızın sorunlarına çözüm üretiyoruz. Belediyelerimize de destek olup katkı vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

“Halkta Karşılıkları Olmaz”
Ali Babacan ve ekibinin kuracağı partiye ilişkin konuşan İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Yeni sistemde iktidar olabilmek için %50+1 gerekiyor. Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’nin kurdukları ittifak ile 50 puanın üzerinde olması üzerine rahatsız oldular. İlk olarak MHP’yi parçalamak istediler. İP’i kurarak kısmen de olsa başarılı oldular. Ama çok şükür %52 ile iktidar olduk. Şimdi ise ittifakın diğer ortağı AK Parti’yi parçalamak istiyorlar. Buradaki amaç Cumhur İttifakı’na zarar vermektir. Kurulacağı konuşulan partinin halkta karşılığı olmayacağını düşünüyorum” dedi.

“İttifakı Koruyacağız”
Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin, ülkenin bekası için ittifakla ilgili net duruşuna dikkat çeken Ahmet Ziya Akar, “Bizim genel başkanımız herhangi bir beklenti içine girerek Cumhur İttifakının oluşmasına katkı sağlamadı. Ülkemizin iç ve dış tehditlerine karşı milletimizin menfaatleri için doğal bir şekilde oluşan ittifaka her zaman sahip çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de bir beklenti içinde olmadan geleceğimize yönelik oyunlara engel olmak için Cumhur İttifakını koruyacağız” diye konuştu.

“Ben AK Parti’ye Oy İsterken Sen Neredeydin?”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden olan eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün ‘MHP, adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış’ şeklindeki beyanatına sert yanıt veren Başkan Akar, “Bu kişiler Erdoğan’ı direkt hedef alamadıkları için yolu uzatıyorlar. MHP’ye ve sisteme saldırmaları bu yüzdendir. Cumhurbaşkanı’nın tarafsızlığını istemeleri de bu yüzdendir. Ayhan Sefer Üstün MHP’ye saldırıyor. Ben de soruyorum; Ben Ferizli’nin Levent’ine, Nalköy’üne soğuk havada gidip milletten AK Parti adayına oy isterken sen bu partinin Genel Başkan Yardımcılığını yapmış biri olarak nerdeydin?” ifadelerini kullandı.

    

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER