banner28

AK Parti’den Özkoç’a Kınama

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı yaptığı açıklama ile CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u kınadı. İl Başkanı Yunus Tever, Özkoç’un ifadelerinin maksadı aştığını söylerken, İnsan Hakları biriminden sorumlu il başkan yardımcısı Merve Hilal Coşar da “Özkoç’un ifadelerinin 28 Şubat döneminden kalma ağır ifadeler olduğunu” söyledi.

AK Parti’den Özkoç’a Kınama
banner3

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili Av. Özlem Zengin’e yönelik ‘Bu kadına haddini bildirin’ çıkışıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. 

Konuyla ilgili İl Başkanı Yunus Tever “Böylesine acziyet ve maksadını aşan cümleler ancak bir CHP’li tarafından edilebilirdi. Bu ifadeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Bilinsin ki içlerindeki karanlığı, geçmişe özlemi bu şekilde ortaya dökmelerini kabul etmeyeceğiz. En hafifinden küstahlık dolu bu sözler bir milletvekiline asla yakışmamıştır” derken AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar’da  ‘Özkoç’un ifadelerinin tüm başörtülüleri incittiğini’ belirtti. 

Coşar “Engin Özkoç, adeta 20 yıl öncesini özlemişçesine başörtülü bir milletvekilimize ahlaksızca saldırdı. Meclis çatısı altında başörtülü görmeyi hala hazmedemedikleri ortaya çıkmıştır. İnsan haklarına saygıdan nasibini almamış bu faşist zihniyet ülkeyi yönetse zorbalıkta 28 Şubat günlerini geçecekleri anlaşılmıştır. Çok şükür ki milletimiz bunları görüyor ve asla CHP’ye yetki vermiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER