banner28

AK Parti’de Kongre Süreci Başladı

AK Partide uzun süredir tartışılan tek adaylı kongrelere devam kararı çıktı. Bazı partililerin birden fazla aday ile kongre yapılması isteğine olumsuz yanıt geldi.  İlçe kongrelerinin tek adayla yapılmasına karar verilen AK Parti’de kongre süreci bugün 4 ilçedeki delege seçimleriyle başlıyor.

AK Parti’de Kongre Süreci Başladı
banner3

AK Sakarya İlçe teşkilatlarında kongre süreci bugün başlıyor

4 İLÇEDE BUGÜN YAPILACAK

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever Sakarya teşkilatlarının kongre sürecinin bugün 4 ilçede yapılacak delege seçimleriyle başlayacağını söyledi. 

Pamukova, Akyazı, Taraklı ve Karasu’da bugün başlayacağını belirten Tever, “Seçimler 15 Aralık’a kadar ağırlıklı olarak teşkilatlarımızda yapılacak. Delege seçimlerinin ardından itiraz süreci var. Sürecin sona ermesinin ardından 2020 ocak ayından itibaren ilçe kongreleri başlayacak” dedi. 

İL KONGRESİ HAZİRANDA

İl kongrelerinin Haziran ayında başlayacağını vurgulayan Başkan Tever, kendisinin yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili soruya, “Cumhurbaşkanımız ve teşkilat başkanımız bizim devamımız yönünde bir karar aldığı takdirde devam edeceğiz. Yoksa bizim bir makama talip olma gibi bir şeyimiz yok” dedi. Başkan Tever ayrıca kongrelerin yine tek liste ile yapılması yönünde genel merkezin karar aldığını söyledi.

TEMAYÜL OLACAK

İlçe seçimleri öncesinde koordinatör milletvekilinin gelerek teşkilatlarda temayül gerçekleştireceğini vurgulayan Tever, “Vekillerimizin, bizim ve teşkilat mensuplarımızın görüşleri alındıktan sonra ilçe başkanının performansı değerlendirilecek. Eğer ilçe başkanının devamından yana karar alınırsa devam edecek. Değiştirilmesi uygun görülürse diğer aday adaylarının mülakat süreçleri başlayacak” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Haber

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER