AK PARTİ’DE KONGRE HEYECANI RESMEN BAŞLIYOR!

AK Parti, kongre sürecine 7 Ekim tarihiyle birlikte resmen başlamış oldu. AK Parti’de kongre sürecinin başlaması ile birlikte AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, 9-10 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek 132. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacak. Toplantıda AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre süreci ve takvimine dair bilgileri ilk kez kamuoyu ile paylaşması bekleniyor. İki gün Ankara'da olacak olan Tever'in, toplantının ardından Sakarya'ya dönmesi ile birlikte ilimizde de kongre süreci resmen başlamış olacak.

AK PARTİ’DE KONGRE HEYECANI RESMEN BAŞLIYOR!
banner3

Kongre sürecinde ilk olarak ilçelerin, üye listeleri üzerinden çalışmalar yapması bekleniyor. İlçelerde üye güncellemeleri ve delege tespit çalışmaları gerçekleştirilecek. Delege seçimlerinde oy kullanacak üyeler, isimlerini 11 Ekim’e kadar ilçe başkanlıklarından kontrol edebilecek.
3-30 Kasım tarihleri arasında da ilçe delege seçimleri gerçekleşecek. İlçe Kongrelerinin başlangıç tarihi ise 2020 yılı Ocak ve Nisan aylarında arasında olacak. İlçe kongre takviminin sona ermesinin ardından gözler İl Kongresine çevrilecek. İl Kongrelerinin Haziran ayı ile başlayıp Eylül ayı sonunda sona ermesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER