AK Parti'de Listeler Tepetaklak!

AK Parti’de 1 Kasım Seçimlerine doğru gidilirken listelerin çok sayıda sürprize gebe olduğu öğrenildi.

AK Parti'de Listeler Tepetaklak!
banner3

MedyaRota / Haber Analiz

Sakarya kamuoyu seçim kararının ardından ‘AK Parti Sakarya Milletvekili listelerinde değişiklik olacak mı?’ tarzında bazı sorulara cevap ararken; MedyaRota’nın ulaştığı bilgiler bu sorulara yanıt buldu.

Edinilen bilgilere göre AK Parti’nin Sakarya listesi bir çok sürprize gebe durumda. 7 Haziran seçimlerinde 3 dönem kuralına takılan isimlerden olan Şaban Dişli’nin tekrar adaylığı düşünmesi ile ilk 5’teki bir ismin değişeceği iddiaları kuvvetlenmiş oldu.

Öte yandan 7. Sıradaki aday Bilgehan Doğru’nun ‘Kararımı Pazartesi vereceğim.’ demesinin ardından pazartesi günü görevinden istifa etmeyerek başvuru yapmaması da listelerde bir hayli değişiklik olacağının göstergesi olarak yorumlandı.

Bir önceki seçimde aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Çiğdem Erdoğan Atabek’in de bu seçimlerde tekrar başvuru yapacağının öğrenilmesi kulisleri hareketlendirdi.

Ayrıca yine MedyaRota’nın ulaştığı kulis bilgilerine göre şu anda Sakarya Milletvekili olan ağır toplardan biri Sakarya’dan aday olmayacak. Eğer o milletvekili konuşulan gibi Sakarya’dan aday olmaz ise listelerin tepetaklak olacağı kesinleşmiş oluyor.

Sakarya kamuoyunun merak ettiği listelerde değişiklik konusu bu bilgiler ışığında netlik kazandı. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Sakarya listesi bir çok kesimi şaşırtacak…

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER