AK Gençlikten Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Kadir Gecesi münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

AK Gençlikten Kadir Gecesi Mesajı
banner3

İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir yayımladığı mesajında,’’ Ramazan ayının içerisinde bulunan, Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk indirilmeye başlandığı gece olan ve bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen, mübarek Kadir Gecesine de ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi, karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, Allah tarafından sevgili Peygamberimize ’oku’ emriyle vahiy edilmeye başlandığı ilk gecedir ve bin aydan daha hayırlı olduğu yine bizzat Allah tarafından belirtilmektedir’’ dedi.
Bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu bizzat Kur’an-ı Kerim’de açıklandığını belirten Yusuf Demir, "İnsanlık alemi için birer kurtuluş, bağışlanma ve mağfiret günleri olan kandillerin en anlamlısını idrak edeceğiz. Hem Ramazan-ı Şerif gibi mübarek bir ayda bulunmamız, hem de Yüce Allah tarafından övülmüş bir gece olması hasebiyle, Kadir Gecesi büyük önem arz etmektedir. Bu mübarek gecede günahların bağışlanacağı, duaların kabul edileceği ifade ediliyor. Bu nedenle sıkıntıların, felaketlerin yaşandığı, Müslümanların dünyanın dört bir yanında zulümlere maruz kaldığı şu dönemde yapılacak duaların birer kurtuluşa vesile olması için dualar edelim. Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiret yağmurları, bütün İslam alemi ve bütün dünya için yeni kapıların açılmasına vesile olabilir’’ diye konuştu.
Kadir Gecesi’nin aynı zamanda bayramın müjdecisi olduğunu da hatırlatan Demir,’’Srebrenista'yı, genel olarak ise Irak'ı,Suriye'yi, Afganistan'ı, Doğu Türkistan'ı, Mali'yi, Somali'yi ve daha nice mazlum ve mağdur coğrafyaları unutmadığımızı her an onlar ile beraber olduğumuzu gösterebilmek, İbrahim'e su taşıyan karınca misalince safımızı belli etmek için bizler ümmetimiz için Srebrenista'ya gittik ve acılarına ortak olduk. Aradan 20 yıl geçmiş olmasına rağmen, sıcaklığını hala koruyan bu katliamı asla unutmadık, asla da unutmayacağız. Kadir Gecesi ile birlikte bayram havasını da solumaya başladığımız şu günlerde, barış, huzur ve kardeşlik duygularının tüm dünyaya hâkim olmasını Yüce Allah’tan diliyor, bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve tüm İslam Âleminin Mübarek Kadir Gecesini en kalbi duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER