banner28

AK Gençlerden Giyabi Cenaze Namazı

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için Sakarya Orhan Camii ‘de temsili bir cenaze töreni ve AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları tarafından basın açıklaması yapıldı.

AK Gençlerden Giyabi Cenaze Namazı
banner3

Dün akşam saatlerinde hastanede hayatını kaybeden Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için Orhan Camii’nde cenaze töreni yapıldı. Cenaze namazının ardından Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir basın açıklamasını gerçekleştirdi.

İşte AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları'nın yaptığı basın açıklaması;

Hepinizin bildiği üzere İstanbul’da yaşanan elim olay neticesinde savcımız Mehmet Selim Kiraz şehit olmuştur. Öncelikle herkesin bilmesi gerekir ki dün yaşananlar bir eylem değil terörist faaliyetidir. Adaletin tesisi için geç gündüz çalışan hayatlarını bu uğurda yok sayan insanlara karşı yapılan bu terörist faaliyetler kimi çerçevelerce eylem gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.

Şehit Savcımız görev yaptığı davada adaletin tecellisi için çalışmış, gayret göstermiş ve önemli bulgular elde etmiştir. Tamda bu sırada kendisine karşı düzenlenen saldırının masum olduğuna veya daha önce terör eylemlerinde hayatını kaybeden insanlar için yapıldığı yalanına vicdan sahibi hiçbir insan inanmayacaktır.

Tabii ki bir takım çevreler bunu böylece empoze etmek için ellerinden geleni yapacaklardır ancak milletimizin sağ duyusu bu çevrelerin planlarını yerle yeksan edecektir.

Olanları savunanlar ve sevinenler, halkçılık adı altında terör saçanlar, teröre alkış tutanlar da cezasız kalmayacağına dair hiçbir şüphemiz yoktur. Kendilerini devrim, halkçı, özgürlükçü olarak tanımlayan bu teröristlerin ve onların destekçilerinin hak, hukuk, adalet gibi kavramlarla olan savaşları bitene kadar; Adaletin de onlarla savaşı bitmeyecektir.

Bu menfur cinayetin içerideki ve dışarıdaki iş birlikçilerinin en yakın zamanda adalete hesap vereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Ancak bundan daha büyük bir inançla inanıyoruz ki bu kişiler ilahi adalete mahkeme-i Kübra’ya hesap vereceklerdir.

Devletin bekasına ve adaletine, halkın huzuruna kast eden olaylar karşısında bile siyasi rant elde etmek isteyen siyasi parti liderleri de vicdanlarına hesap vereceklerdir.

Adliyeye cübbe giyip savcı vuracak kadar gözü dönmüş teröristlere “eylemci” diyen savcımızın başına dayanan silahla fotoğraflarını manşetlerine çeken eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşan malum medyayı kınıyoruz. Terörü lanetliyoruz. Bunu en yüksek sesle haykırmak AK Gençlik’in boynunun borcudur.

Bu millet malum terör örgütü gibi illegal oluşumlara karşı her zaman tek yürek, tek bilek olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Son olarak Şehit Savcımıza Allahtan Rahmet; ailesine, hukuk camiasına ve Aziz milletimize baş sağlığı diliyoruz.

 

Haber: Enver AVUCU

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER