AK Gençler Şehit Yunus'un Cenaze Namazını Kıldı

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları, Diyarbakır’da eczanesinde şehit edilen Yunus Koca için gıyabi cenaze namazı kıldı.

AK Gençler Şehit Yunus'un Cenaze Namazını Kıldı
banner3

Yunus Koca için Orhan Camiin’de giyabi cenaze namazı kılan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Koca’nın twitter hesabından yazdığı şu dizeleri hatırlatarak bir açıklama yaptı;

“Ne güzel bahar gelecekti memleketime, Karadeniz Dağları'nda Horon tepecek, Cudi'de halaylar çekecektik beraber…

Hayalet şehir Diyarbekir... Şehirde bütün kepenkler kapalı. Gökyüzünde helikopterler, caddelerde zırhlı güvenlik araçları var. İlçelerden insanlar göç ediyor. Ne için? Bu şehirde çocukların umudu yok. Annelerin yüreği ağzında. Babalar kara kara düşünüyor. Gençler yine anlamsız şekilde ölüyor. Mutlu musunuz?

Bir tarafta teknesi batıp, kıyılara vuran çocuk yaşta mülteci bedenleri, bir tarafta bombalarla parçalanmış çocuk bedenleri… Yuhh bize bee.! Bugünlerde vicdanı rahat uyuyan var mıdır?

Hadi yüreğiniz yetiyorsa mezara Türklüğünüzü, Kürtlüğünüzü götürün. Kimse size ırkın ne diye sormayacak. Rabbin kim diye soracaklar efendi!”

Senin yazdıklarının üzerine koyacak bir şeyimiz yok Yunus. Rabbim bize, senin o büyük hayallerini gerçekleştirmeyi, Memleketimizin her yerinde barışı, huzuru ve kardeşliği hâkim kılarak, sana kıyan insanlık düşmanlarını kahretmeyi nasip etsin. Rabbim bize senin gibi ismine yaraşır bir ömür yaşamayı nasip etsin Kardeşim. Rabbim seni cennetine kabul etsin.

Şehidimiz Yunus Koca’nın yanı sıra terör olayları neticesinde şehit düşen, başta birkaç gün önce henüz 13 yaşındayken şehit edilen Fırat Sımpil olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER